שתף קטע נבחר

האם Firefox 3 ישבור את שיא גינס בהורדות?

קרן מוזילה, שעומדת מאחורי הדפדפן הפופולרי - רוצה להפוך אותו לעוד יותר פופולרי, עם הכרה רשמית: הם רוצים לשבור את שיא ההורדות ב-24 שעות

ב-16 בדצמבר 2004, הופיע בניו יורק טיימס מודעה על גבי כפולת עמודים, ובה לוגו המורכב מ-10,000 שמות המודפסים בקטן. הלוגו היה שייך לדפדפן פיירפוקס, שקצת לפני כן יצאה גירסה 1 שלו, והשמות היו של גולשים שנרשמו מראש ותרמו כסף למען רכישת המודעה.

 

הדפדפן מבוסס על קוד פתוח, וקרן מוזילה המפיצה אותו סומכת על הקהילה בעזרה בפיתוחו ובפיתוח הרחבות ותוספים לדפדפן, אך לא פחות חשוב - גם בהפצה שלו בקרב הגולשים.

 

לרגל יציאתו של גירסה מספר 3 לדפדפן, הכריזו במוזילה על "Download Day" - יום ההורדה - בו רוצה קרן מוזילה לשבור שיא גינס של הורדות התוכנה הרבות ביותר ב-24 שעות. 

 


 

להתחייב על הלא-נודע

הבעיה עם אותו יום הורדה, היא שעדיין לא ידוע מתי היום הזה. נכון לעכשיו יצאו מספר גירסאות נסיוניות לדפדפן החדש שכבר פועלות באופן די מלא, אך טרם נקבע תאריך ליציאתה של הגירסה הרשמית והמלאה (שתכלול בעיקר תיקונים קלים אחרונים, יחסית לגירסאות האחרונות). גולשים ב-Download Day מתבקשים להתחייב לקחת חלק בשבירת השיא, ולהוריד את התוכנה כאשר תצא - ותתקבל על כך הודעה באימייל.

 

ספר השיאים של גינס די איבד מיוקרתו בשנים האחרונות ופנה לתחום הביזאר. יש מספיק סיבות טובות להוריד את הדפדפן כאשר יצא, או אפילו מספר ימים לאחר מכן - וסביר להניח שפיירפוקס תמשיך במגמת הצמיחה שלה. לא ממש ברור, אם כך, למה רוצים בקרן מוזילה להיות מצויינים, לצד שיא הבעיטות העצמיות במצח או התזת חלב מהעין.

 

בהתחשב ברף הביזאר הזה לשיאים, ובעובדה ששיא ההורדות היא קטגוריה שלא קיימת נכון לעכשיו בספר - יתכן מאוד שהדפדפן יזכה למקום של כבוד (או חוסר כבוד) במהדורה הבאה של גינס.

 

באותו עניין – במסגרת מסיבות השקה שנערכות בעולם לדפדפן, גם בישראל, מנסים לארגן מסיבה כזו. לאור שיעורי ההשתתפות במסיבה של פיירפוקס 1 לפני ארבע שנים, נותר לקוות כי הפעם ישתתפו יותר מעשרה אנשים באירוע.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים