שתף קטע נבחר

יו"ר בית הנבחרים: ישראל בקו החזית מול איראן

הנואמים בכינוס איפא"ק בוושינגטון ממשיכים להעניק תמיכה גורפת לישראל. חברת הקונגרס הבכירה ננסי פלוסי הציגה לקהל דסקיות הנושאות את שמם של החיילים החטופים והבהירה שלא תשקוט עד לשחרורם. "חילוקי הדעות בין דמוקרטים ורפובליקנים נעלמים בעניין ישראל", אמרה

יו"ר בית הנבחרים האמריקני, ננסי פלוסי, אמרה הערב (ד') כי ישראל נמצאת בקו החזית העולמי של המלחמה בטרור ובאיום הגרעיני. חברת הקונגרס הבכירה הבהירה כי מדיניות החוץ האמריקנית מושתתת על הפסקת ההפצה של נשק גרעיני והטרור בעולם.

 

כינוס איפא"ק:

 

"ישראל נמצאת בחזית המלחמה הזו והיא נלחמת לא רק עבור עצמה אלא עבור העולם כולו, לרבות ארצות הברית", הצהירה בכינוס השנתי של איפא"ק בוושינגטון.


פלוסי אוחזת בדסקיות עם שמם של החטופים, היום (צילום: AP)

 

פלוסי הובילה את החקיקה המעגנת את היחסים המיוחדים בין שתי המדינות לציון 60 שנות עצמאותה של ישראל, והיא זו שעמדה לאחרונה בראש משלחת של הקונגרס לישראל. "חילוקי הדעות הפוליטיים בין דמוקרטים ורפובליקנים בארה"ב נעלמים כשזה נוגע לישראל ולביטחונה", אמרה. 

 

לדברי יו"ר בית הנבחרים, "צריך לפעול ביתר שאת יותר כדי לשכנע את איראן לוותר על הגרעין ועל התמיכה בטרור. חשוב להדק את הסנקציות הפיננסיות והדיפלומטיות על איראן".

 

פלוסי, האשה שניצבת במקום ה-3 בהיררכיה האמריקנית, אחרי הנשיא וסגנו, הציגה בנאומה דסקיות הנושאות את שמם של שלושת החיילים החטופים הישראלים, גלעד שליט אלדד רגב ואהוד גולדווסר. פלוסי אמרה שהיא מציגה את הדסקיות הללו בפני כל אורח שמגיע לקונגרס וכי היא לא תשקוט עד שהשלושה ישוחררו.

 

"דמוקרטים ורפובליקנים מדברים בקול אחד לגבי ישראל"

מנהיג הרוב הדמוקרטי בסנאט, הארי ריד, נאם אף הוא בכנס, ואמר: "כשנשיא איראן מאיים על קיום ישראל, העבודה שלנו יותר חשובה מתמיד. אנחנו שולחים מסר לעולם, שהמחויבות שלנו לישראל אינה ניתנת לערעור. זו לא מחויבות דמוקרטית או רפובליקנית, אלא שותפות עם אמריקה. כולנו מדברים בקול אחד לגבי ביטחון ישראל והרצון לשלום".

 

הסנאטור ריד הוסיף כי לארצו ולישראל "יש אויבים משותפים. אלה שמאיימים על ישראל, מאיימים גם עלינו. אני ידיד של ישראל מילדותי, וזה לא ישתנה לעולם. כמנהיג הסנאט אני מצהיר שנמשיך לשמור על ביטחונה של ישראל.

 

מנהיג הרפובליקנים בבית הנבחרים, ג'ון ביינר, הרעיף אף הוא שבחים ופסק כי "לארצות הברית אין ידידה טובה יותר מישראל. ידידות זו מבוססת על ערכים משותפים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
להדק הסנקציות על איראן. פלוסי
צילום: AFP
שותפות עם אמריקה. ריד
צילום: AFP
אויבים משותפים. ביינר
צילום: AP
מומלצים