שתף קטע נבחר

עזה: צה"ל הרג פעילים בארגון שחטף את שליט

חיל האוויר תקף מספר חוליות באזור חאן יונס ודיר אל-בלח - שישה פלסטינים נהרגו. לפי הדיווחים, בין ההרוגים אחיו ובן דודו של מפקד "צבא האיסלאם", מומתז דוגמוש. פלסטיני נוסף נהרג בתקיפה אחרת. דובר הג'יהאד: "ישראל רוצה לצאת לרגיעה עם ידה על העליונה, אבל היא תשלם את מחיר הפשע"

הרוגים בשורת תקיפות של חיל האוויר בעזה: מקורות בעזה דיווחו בצהריים (יום ג') כי שישה פלסטינים נהרגו בשלוש תקיפות. תחילה הותקפה מכונית ליד חאן יונס שבדרום רצועת עזה - שם נהרגו חמישה. בשתי תקיפות אחרות באזור דיר אל-בלח נהרג לפי דיווחי הפלסטינים אדם אחד, ומספר אחרים נפצעו.

 

מקורות פלסטינים ברצועה הודיעו, כי חמשת ההרוגים בתקיפת צה"ל ברצועה הם אנשי "צבא האיסלאם", הארגון שהשתתף בחטיפת גלעד שליט וחטף את כתב ה-BBC אלן ג'ונסון. בין ההרוגים, אחיו ובן דודו של מפקד הארגון, מומתז דוגמוש. לפי הדיווחים, ההרוגים ישבו בתוך הרכב שהופצץ, מסוג סובארו. במערכת הביטחון אמרו כי דוגמוש וקצין המבצעים של הארגון, שגם נהרג בפיצוץ, תכננו פיגוע נגד ישראל.

 

מעט מאוחר יותר תקף חיל האוויר באזור אחר - סמוך למחנה הפליטים דיר אל-בלח שבמרכז רצועת עזה. לפי הפלסטינים, שני אנשי "צבא האיסלאם" נפצעו באורח בינוני עד קשה.

 

זמן קצר אחר כך תקף חיל האוויר בפעם השלישית. פלסטיני אחד נהרג ואחר נפצע. זהותם של ההרוגים אינה ברורה. זמן קצר לאחר התקיפה נשמע פיצוץ שנסיבותיו אינן ברורות סמוך לחאן יונס.

 

בצה"ל מאשרים כי חיל האוויר תקף שלושה יעדי טרור. התקיפה הראשונה כוונה לעבר פעילי טרור שנסעו ברכב בדרום הרצועה. שתי התקיפות האחרות היו בדיר אל-בלח במרכז הרצועה, האחת לעבר מכונית והשנייה לעבר חוליית מחבלים. במערכת הביטחון מציינים כי התקיפות שהן תולדה של פעילות צה"ל ושירות הביטחון הכללי. 

 

צה"ל: אין קשר בין התקיפות לשיחות הרגיעה 

"אנו ממשיכים בפעילות שלנו כנגד גורמי טרור, הן כאלה שהיו מעורבים בארועי טרור והן כאלה שמתכננים לבצע פיגועים בטווח הזמן המיידי והרחוק". אמרו גורמי ביטחון. לדבריהם, אין כל קשר בין המשך הפעולות הללו בתקופת הזמן הנוכחית לבין השיחות סביב הרגיעה ברצועת עזה: "אנחנו ממשיכים לפעול באותה מתכונת".

 

הערב אמור לצאת למצרים ראש המטה המדיני-ביטחוני במשרד הביטחון, האלוף (מיל') עמוס גלעד, לפגישה עם ראש המודיעין הכללי המצרי, השר עומר סולימאן. הפגישה בהנחיית שר הביטחון, אהוד ברק, אמורה לעסוק בהפסקת אש ברצועת עזה. עם זאת במערכת הביטחון מציינים כי לפי שעה אין כל כוונה להפסיק פעילות ברצועה. "התפקיד שלנו הוא להגן על אזרחי מדינת ישראל ואנו נמשיך לעשות זאת".

 

דובר פלוגות אל-קודס, אבו אחמד, אמר כי "הפשע הישראלי אחר הצהריים לא יעבור בשתיקה. האויב הציוני רוצה להראות שהוא נכנס לרגיעה כשידו על העליונה, אבל אנו לא ניתן לו זאת. נגיב ונוכיח לו שזרוענו ארוכה והוא ישלם את מחיר הפשע הזה".

 

במקביל, ממתינים כל הצדדים לסיכום על הסדר רגיעה. בדיון בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת, אמר הבוקר הרמטכ"ל, רב-אלוף גבי אשכנזי, כי "צה"ל נותן אשראי לרגיעה אך גם מתכונן לפעולה". קצין בכיר שהשתתף אף הוא בדיון אמר כי "גם אם תושג רגיעה עם חמאס וארגוני הטרור ברצועת עזה, היא תהיה זמנית ושבירה".

 

הבוקר פרסם העיתון "אל חיאת" היוצא לאור בלונדון

 כי הסכם הרגיעה יכלול שלושה שלבים. מקורות פלסטינים מסרו לעיתון כי בשלב הראשון תוכרז רגיעה למשך שישה חודשים ולאחריה תכלול הרגיעה גם את הגדה המערבית.

 

אתמול נורו חמש רקטות מרצועת עזה, קסאם משופר אחד נחת במרכז אשקלון - וממנו נפצע אדם אחד באורח קל-בינוני. לאחר מכן תקף צה"ל חוליית משגרי רקטות בצפון הרצועה, והפלסטינים דיווחו על מחבל אחד הרוג ואחר פצוע קשה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
התקיפה ברצועה
צילום: רויטרס
מומלצים