שתף קטע נבחר

מיקי גולדווסר: למה לא החזירו את קונטאר קודם?

בעקבות פגישת המשפחות עם השליח עופר דקל, שיגרה מיקי גולדווסר, אמו של החייל החטוף אהוד, מכתב חריף לראש הממשלה אולמרט וקראה לשרי הקבינט לאשר העסקה. היא יוצאת נגד הקצינים המתנגדים לה "שהיו שותפים למחדל", ומוסיפה: "אם קונטאר היה מוחזר בעסקת טננבוים, לא הייתה חטיפה"

מיקי גולדווסר, אמו של החייל החטוף אהוד גולדווסר, שיגרה היום (ה') מכתב חריף לראש הממשלה, אהוד אולמרט, ובו קראה לו ולשרי הקבינט להצביע בעד העסקה ביום ראשון הקרוב, אז היא אמורה לעלות לדיון. לדבריה, אילו היה משוחרר סמיר קונטאר עוד בעסקה הקודמת - החטיפה לא הייתה מתרחשת.

 

 

"אני שמעתי ששר הבטחון זימן אליו את ראשי הצבא, כדי לדון איתם על שחרור סמיר קונטאר כנגד החזרתם של בני ואלדד", כתבה גולדווסר לפנות בוקר, שעות ספורות לאחר שעודכנה עם בני משפחתה ובני משפחת רגב מפי שליחו של ראש הממשלה לשחרור השבויים, עופר דקל. "היו אנשי צבא שהתנגדו. ואני שואלת - איך יש בהם העוז להתנגד?

 

"הם אלה שהיו שותפים במחדלים ואיפשרו את חטיפתם. מהי הצדקנות? לעומתם, יש קצינים העומדים בכל תוקף על הצורך בהחזרתם של החטופים הביתה,

מתוך הבנה שמשבר אי האימון בציבור יהיה בלתי הפיך ויגרום להשתמטות מרובה מהצבא. האירוניה היא, שאני היום, עוצרת מהלך של הפגנת אמהות שהחלה לפני חג הפסח והיא מתעצמת במימדיה".

 

על הטענה שאם יוחלף קונטאר ייחטפו עוד אנשים, אמרה גולדווסר: "אני יכולה לומר רק, שאילו קונטאר היה מוחלף בעיסקת טננבוים, לא היית קורא את מכתבי היום. לעומת זאת - אם קונטאר לא יוחלף היום, יהיו עוד חטיפות והפעם אולי גם אזרחים ישראלים המטיילים להנאתם בחו"ל. נסראללה נחוש להחזיר את קונטאר ויהי מה. הנסיון הבא שלו יכול להיות הרבה יותר גרוע. זה יכול להסתכם בחטיפת משפחה, בני נוער, נשים בהריון ומי לא?".

 

לגבי החשש לפיו רגב וגולדווסר אינם בחיים, היא מדגישה ש"לפי הדו"ח הרפואי וההדמייה נראית פגיעתו של אודי כפגיעה שגרמה לזרועו, אולי להנתק מגופו. מעדויות של נסראללה היו אמבולנסים שחיכו לפצועים. אנחנו יודעים שיש ברשותם את הציוד הרפואי הטוב ביותר כולל רופאים מומחים. אבל יותר מזה - נסראללה הודיע שאנשיו חטפו שני חיילים בחיים".

 

"אדוני, לא יכולתי ללכת לישון בלי לכתוב לך"

גולדווסר מזהירה כי "אם העיסקה לא תתבצע בגלל ישראל, חיזבאללה יזכה בכל נקודות הזכות גם בתוך עמו ובעיקר בארצות העולם. הוא יציג את עצמו כמי שהלך לקראת ישראל והנה ישראל היא זו שמטרפדת את העיסקה בגלל רצון במידע שהוא אינו יכול לספק וישראל יודעת זאת".


דגלי חיזבאללה על כרזה בלבנון. "נסראללה נחוש" (צילום: AFP)

 

בפנייתה הנרגשת לאולמרט כתבה עוד: "אדוני, עבר עלי יום קשה ביותר ואני אינני מרוכזת. אולם לא יכולתי ללכת לנסות ולישון, בלי שאכתוב מכתב זה. אני יודעת שיש לי עוד הרבה דברים לגבש בטרם אטען אותם.

 אולם הזמן אץ ואינני יודעת מתי הקבינט הצדקני יישב לדון על חיי בני. לכן אני אשלח את המכתב כמות שהוא. אפילו אינני קוראת ומתקנת שגיאות כתיב".

 

גולדווסר אמרה כי המכתב נשלח לפנות בוקר, "אבל מצאתי לנכון לפרסם אותו ברבים כדי ליצור לחץ על הקבינט שיישב ביום ראשון לדון בהסדר". לדבריה, בישיבת הקבינט אמורים להשתתף מלבד ראש הממשלה והשרים גם הרמטכ"ל, ראש המוסד וראש השב"כ וכן עופר דקל.

 

"אני רוצה שיהיה עליהם לחץ ציבורי. אני רוצה שהם יבינו שיש כאן הרבה מעבר לעסקה הספציפית הזו. כולם נתפסים לשם של אותו מחבל ספציפי סמיר קונטאר, אם מותר לשחרר אותו, או אסור לשחרר אותו. אבל עומדים פה על הפרק דברים הרבה יותר מהותיים. הצבא והעם מתפוררים מול הפקרת החיילים השבויים. אני שומעת על חרדות של בני נוער טרם גיוסם, אם הצבא והמדינה באמת יעשו בעבורם את הכל.

 

"הרי אותו אלוף שמתנגד עכשיו להסכם, צריך לעמוד מול השמיניסט, לפני הגיוס, ולהגיד לו 'אני רוצה אותו ביחידה שלי'. איך הוא יכול לעשות זאת, כאשר הוא מודה שהוא אינו מוכן לעשות הכל כדי להחזיר חייל שבוי?".

 בהתייחסה לתוכן החריף של המכתב, אמרה גולדווסר כי אינה מעוניינת לנקוב בשמות,"אך מי שקראתי לו צדקן, יודע".

 

בתגובה להאשמותיה של גולדווסר נמסר מצה"ל כי בפגישה שבה נאמרו הדברים השתתפו קצינים בכירים במילואים.

 

בשבוע האחרון פורסמו פרטים רבים על העסקה המתגבשת, במסגרתה צפויה ישראל לשחרר כמה אסירים לבנונים ובראשם סמיר קונטאר, רוצח משפחת הרן מנהריה, שנחשב לקלף מיקוח מרכזי בפרשת הנווט השבוי רון ארד. על פי הפרסומים, ראש הממשלה תכנן להיפגש עם משפחת ארד, ולעדכן אותה על כך שבידי חיזבאללה אין עוד יכולת לספק מידע אודות גורלו.

 

אהוד גולדווסר ואלדד רגב נחטפו ללבנון לפני 708 ימים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מיקי וקרנית גולדווסר
צילום: איי אף פי
אהוד גולדווסר
צילום: AFP
סמיר קונטאר
צילום: AFP
אלחנן טננבוים
צילום: ניב קלדרון
מומלצים