שתף קטע נבחר

אמונה בערוצי היהדות

שטריימלים נופלים בשבי, שו"תים מתעופפים, מצעדי גאווה, מכות בפוניבז' והכל בזכות האמונה, שבלעדיה היינו מתים משעמום - העיקר שאלוהים יהיה מרוצה

אני מודה שאני גאון. גאון. הרעיון הזה עם האמונה היה פשוט מבריק. יותר מהדינוזאורים ואפילו יותר מהמפץ הגדול. הרי לשם מה בכלל בראתי את העולם? בשביל מה? חשבו רגע בהגיון (סליחה, שכחתי שאינכם מסוגלים) ותגלו, כי אין שום מניע אפשרי אחר לבריאת העולם. איזו סיבה אחרת היתה לי להתחיל בכל הפרויקט הזה? אל תתאכזבו בני אדם, אבל היקום הוא בסך הכל שעשוע עבורי ותו לא.

 

הטלנובלה העצומה הזו, הנקראת בפיכם "היסטוריה", מספקת לי ריגושים שלא מהעולם הבא. מלחמות, אהבות, מזימות, דרמות. אל תשאלו. אך מכל ברואי תבל חביבים עלי במיוחד אלו המאמינים המסרבים להשתמש במח שהענקתי להם. הם מבחינתי יצרני התוכן המוצלחים ביותר. הם מסוגלים לעשות את הבלתי יאומן. קשה לי כיום להבין איך כמעט הוצאתי את הדרמה הזו לפועל ללא האמונה העיוורת. ממש ברגע האחרון, אחד מבני האלים של תהילים כ"ט הציע להכניס את זה. מאז אני חייב לו ביג טיים, כי אחרת היה פה משעמם כמו בסינמטק של חדרה.

 

אתם לא מבינים על מה אני מדבר, מה? טוב, זו לא הפעם הראשונה. גם את עשרת הדיברות לא הבנתם, תראו איך אתם מתנהגים. לא חשוב, העיקר השואו. הייתם מבינים טוב יותר לו הייתם מביטים בעיניהם של הצלבנים למשל. תארו לעצמכם סוסי קרב שועטים בחרון, אבירים בשריונים נוצצים, דגלים מזדקרים, אלות ברזל מונפות, גולגלות מתנפצות - מלחמת קודש לפי כל כללי ערוץ AXN. הכל בשמי כמובן. ממש תענוג. אף מפיק הוליוודי לא יכול להפיק סצנה עוצמתית שכזאת. מולם המוסלמים של צלאח א-דין וביברס. חרבות שטופות דם עורפות ראשים ואלפי חיילים נקובי חיצים מתגוללים אל המסילה. החבר'ה האלו באמת האמינו שזה מה שאני רוצה ושהם מפה הולכים ישר לגן-עדן. נהדר לא? הייתם צריכים לראות את זה. אבל בלי האמונה, הבטלנים האלה עוד היו יושבים לשחק שש-בש במקום להלחם בשצף.

 

רבותי, אמונה מייצרת אקשן. אנשים עושים בשמה דברים כל כך מגוחכים ובטוחים שזה מה שאני רוצה. אני כמובן איני מתערב כדי לא לקלקל ההצגה. זו אגב, הסיבה שבגינה אני כל כך אוהב לפתוח את היום במדורי היהדות.

 

כן ברואים יקרים. אני, אלוהים הגדול, לא יכול להעביר את השבוע בלי איזה אורבך קטן ביום ראשון וללא הטור של רוחמה לפני שבת. מה יש לי לחפש במקומות אחרים? שוב סקעת במדור הרכילות? השקה של איזו אימפרזה חדשה במדור רכב? עייפתי. אבל "ביהדות", אצל המאמינים יש יופי של פעילות מגוונת: שטריימלים נופלים בשבי, שו"תים מתעופפים, מצעדי גאווה ומכות בפוניבז'. צניעות, שמיטה, עגונות, גיורים, מזרוחניקים, רפורמים, הרבצ"ר. יש כאן לשון הרע, רכילות ויצרים שלא אמצא באף מקום אחר. כי זה פסול, ההוא כופר והרב משם כלל אינו יהודי. ומה הייתי עושה בלי אילנה לוי (קבלי ח"ח ממני נשמה) דודי מפ"ת, גורנישט ומעיין (רשעים, צפו פגיעה בצונאמי הבא). הפסטיבל הצבעוני הזה מונע אך ורק בדלק האמונה.

 

לכן בני אנוש יקרים, כדאי מאוד שתתחזקו באמונה. וכשאתם מאמינים בצורה עיוורת אתם מספקים לי, ואפילו לכמה בני אנוש הצגה יוצאת מהכלל. כי בלי האמונה צסק"א לא היתה אוכלת אותה אבל היו לנו גם נורא משעמם ובלעדיה יום אחד יהיה ביניכם שלום חס וחלילה. ואם יקרה כדבר הזה לא עלינו, כולנו עוד נמות משעמום. 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שלא יהיה משעמם
צילום: חיים צח
מומלצים