שתף קטע נבחר

הרצח באשקלון: "נתיחת הגופה - רצח נוסף"

בירושלים התפרעו חרדים, במחאה על הכוונה לנתח את גופתה של ציונה סאמין, שנמצאה אתמול כפותה ללא רוח חיים לאחר שנשדדה בביתה באשקלון. הפרקליטות מתעקשת לקיים את הניתוח, במשפחה זועמים: "זה ביזוי כבוד המת, בעלה הרב התמוטט כבר שלוש פעמים". זק"א פנו לבג"ץ

האבל הכבד שירד על משפחת סאמין מאשקלון, לאחר מות אם המשפחה בשוד אכזרי אתמול (יום ד'), התלווה ביממה האחרונה למאבק משפטי קשה - ולהתקוממות בציבור החרדי. ציונה סאמין (62) נמצאה בביתה ללא רוח חיים, לאחר שנחנקה כנראה במהלך השוד.

 

בית המשפט קיבל היום את דרישת הפרקליטות לבצע נתיחה שלאחר המוות,

ולהתנגדות המשפחה לכך הצטרפו היום אנשי זק"א ואף גורמים פוליטיים, שעתרו לבג"ץ.

 

במקביל, קרא ראש בד"ץ העדה החרדית הרב יצחק טוביה וייס, קרא לציבור לצאת ולהפגין נגד נתיחת הגופה. בעקבות הקריאה חסמו חרדים את כביש בר אילן בירושלים באמצעות פחי אשפה, ואף יידו אבנים לעבר ניידת משטרה שנסעה ברחוב שבטי ישראל בעיר. הפגנה של עשרות חרדים התקיימה גם ליד המכון לרפואה משפטית באבו כביר. המשטרה עצרה חמישה מפגינים שניסו לפרוץ לתוך המכון. הפגנה נוספת נערכה בבני ברק ושם נעצר אדם אחד.

 

בעלה של המנוחה, הרב סאמין - ראש הקהילה התימנית באשקלון - הוא זה שמצא אותה כפותה. בדיון שנערך אמש בבית משפט השלום באשקלון ביקש להסתפק בבדיקה חיצונית של הגופה ולשחררה לקבורה. לדבריו, אשתו לא נפטרה כתוצאה משפעת או ממחלה פנימית כלשהי. מאידך, פרקליטת מחוז הדרום, יסכה ליבוביץ', דרשה את נתיחת הגופה. 


הפגנה נגד נתיחת הגופה בכיכר השבת בירושלים (צילום: חגי פ) 

 

השופטת דינה כהן החליטה להמתין עד למתן חוות דעת של ראש המכון הפתלוגי, פרופ' יהודה היס. הבוקר זו התקבלה, והשופטת קבעה כי יש מקום להתיר את הנתיחה. בתגובה, פנה יו"ר המחלקה המשפטית בארגון זק"א, עו"ד דרור שוסהיים, בעתירה לבג"ץ על מנת לפעול לביטול הפסיקה.

 

במקביל לפעילות זק"א, עוסקים בנושא גם גורמים פוליטיים, וביניהם השר אלי ישי, יו"ר תנועת ש"ס. ישי פנה בנושא לשר לביטחון פנים, אבי דיכטר, למפכ"ל המשטרה, רב-ניצב דודי כהן, ולגורמים נוספים.

 

בני משפחתה של סאמין הביעו זעם רב על החלטת השופטת והתעקשות הפרקליטות. "מועד ההלוויה נדחה כבר שלוש פעמים", סיפר בשיחה עם ynet טל-אור עטרי, חתנה של המנוחה. "הרב סאמין כבר התמוטט מלחץ האירועים והיו צריכים לטפל בו.

 

"כמשפחה חרדית אנחנו מתנגדים בכל תוקף מטעמים הלכתיים לנתיחת הגופה ולביזוי כבוד המת.

ההלכה מורה לנו שמדובר באיסור חמור והמשפחה מרגישה כי רוצחים את הרבנית סאמין פעמיים", אמר עטרי.

 

חתנה של המנוחה הסביר: "הגופה נמצאה בבית והפרמדיק של מד"א כתב בעדות מטעמו שהיא הייתה קשורה בצווארה. כל הממצאים מורים על חניקה. בפרקליטות רוצים לנתח אותה רק כדי לשלול נסיבות מוות אחרות, אם יתפסו את הרוצחים. זאת לא סיבה מספיק טובה בשביל לחלל את כבוד המת".

 

בהכנת הידיעה השתתפה אפרת וייס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שוטרים בבית המשפחה, אחרי הרצח
צילום: צפריר אביוב
מומלצים