שתף קטע נבחר

ח"כ פינס: "אם צריך, להעביר האולימפיאדה לערוץ אחר"

בעקבות הפרסום על כוונת ערוץ 1 לקצץ בשעות השידור ממשחקי בייג'ינג, מבקש פינס דיון בכנסת: "ניתן להעלות על הדעת שספורטאי ישראלי יגיע להישג והדבר ישודר בכל העולם חוץ מאשר בישראל? ההחלטה לקצץ לא מקצועית, אין תמורה הולמת לאגרה"

חדשות טובות לאוהדי הספורט? יממה אחרי הפרסום ב-ynet כי ערוץ 1 מתכוון להפחית משמעותית את שעות השידור מאולימפיאדת בייג'ינג, לעומת משחקים אולימפיים קודמים, בשל הקיצוצים והרפורמה ברשות השידור, החלה תזוזה בנושא גם במסדרונות הכנסת.

 

חבר הכנסת אופיר פינס הגיש שאילתא דחופה בנושא לשר הממונה על רשות השידור, ח"כ יצחק הרצוג, ובה בקשה לקבלת תשובות בנוגע לכוונת הערוץ הראשון לקצץ לכ-110 שעות שידור מבייג'ינג, לעומת קרוב ל-200 שעות שידור במשחקי אתונה 2004.


ההכנות לבייג'ינג 2008. כמה שעות נראה בארץ? (צילום: רויטרס)

 

פינס גם מבקש מהשר הרצוג להציג מה עלויות השידור הנוסף בסופי שבוע והאם משלמי האגרה לערוץ הממלכתי מקבלים תמורה הולמת לכספם במקרה הזה.

 

"יש בישראל אנשים רבים, ואני אחד מהם, שמחכים ארבע שנים לאולימפיאדה", אומר פינס, "הניסיון לקצץ סכומים לא משמעותיים על גבם של הצופים וחובבי הספורט הוא לא רציני ולא מקצועי. האם ניתן בכלל להעלות על הדעת שספורטאי ישראלי פתאום יגיע להישג והדבר ישודר בכל העולם חוץ מאשר בישראל?".

 

פינס הוסיף: "ערוץ 1 הוא ערוץ ציבורי החי מכספי האגרה ואם הוא לא מסוגל להעניק תמורה עבור האגרה, אז אין לו זכות קיום. אם הוא לא מסוגל לשדר את משחקי האולימפיאדה, שיעביר את כל זכויות השידור לערוץ אחר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אופיר פינס דיון ועדת פנים כנסת
צילום: דודי ועקנין
מומלצים