שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  "שבעה", בבימוי האחים אלקבץ, מפתיע בצרפת

  בשבוע הראשון לצאתו לאקרנים בצרפת משך הסרט 30 אלף צופים. כתוצאה מכך החליטו מפיצי הסרט להגדיל את מספר המסכים בהם הוא מוקרן

  סרטם החדש של האחים רונית ושלומי אלקבץ, "שבעה", מצליח להפתיע בצרפת. אחרי הפתיחה החגיגית של הסרט בשבוע המבקרים בקאן, החליטה חברת ההפצה הצרפתית Les Films Du Losange אחרי הפתיחה של ההקרנות המסחריות עם 55 עותקים, להגדיל את ההיקף בעשרה עותקים נוספים.

   

  למרות שסרטים ישראלים רשמו השנה היקפי הפצה מרהיבים בהרבה כמו "ביקור התזמורת" (145 עותקים), "עץ לימון" (95 עותקים) ו"ואלס עם באשיר" (160 עותקים) מדובר בהיקף הפצה מכובד עבור סרט שנחשב כקטן, אינו דובר צרפתית ולא בושל באולפנים הגדולים של הוליווד.  


  מתוך הסרט: רונית אלקבץ, יעל אבקסיס וקרן מור(צילום: עמית ברלוביץ')

   

  מעניין לא פחות הוא ההד התקשורתי לו זכה הסרט בצרפת. העיתונות הצרפתית חיבקה ושיבחה את הסרט שמביא את סיפורה של משפחה מרובת ילדים שמתאבלת על אחד מבניה.

   

  האווירה הדחוסה והאינטנסיבית בבית הנפטר יוצרת עולם של יצרים, קנאות, מלחמת כוחות, חשבונות שנפתחים ונסגרים ומובילה לסיטואציות מעוררות מחשבה על משפחה כערך עליון, על חולשותיו של התא המשפחתי וכוחו החונק.

   

  30 אלף איש ראו את הסרט בצרפת מאז פתיחת ההקרנות המסחריות ביום רביעי בשבוע שעבר שכללו מערך יחסי ציבור אינטנסיבי. סייעו להנכחת הסרט בתקשורת הצרפתית גם החסויות שנתנו לו גופי ענק כמו מגזין "Elle" ורשת חנויות המוזיקה והספרים FNAC.

      

  בראיון שער עם השחקנית והיוצרת, רונית אלקבץ, שפרוש על פני שבעה עמודים של מוסף מיוחד של ה"לה מונד", היא מוגדרת  ככוכבת של ישראל וכפנים החדשים של הקולנוע הישראלי.

   

  "כבר בקאן הרגשנו שהתגובות חיוביות ושהביקורת אוהדת. היו לא מעט ששמרו את הביקורות לקראת היציאה אבל האמת שכולנו הופתענו מהבאז התקשורתי. זה יוצא דופן", אומר המפיק אילון רצ'קובסקי שחתום גם על הפקת "ביקור התזמורת" בהשתפות אלקבץ.

   

  בישראל יוקרן הסרט במהלך השבוע הבא במסגרת התחרות של פסטיבל הסרטים הבינלאומי בירושלים. הסרט, שהוקרן בטרום בכורה גם בפסטיבל "קולנוע דרום" בשדרות, עתיד לצאת להקרנות מסחריות בישראל רק במהלך הסתיו הקרוב.

   

  זה לא הסרט הישראלי הראשון שיוצא בשנים האחרונות להפצה מורחבת בחו"ל זמן רב לפני צאתו להקרנות מסחריות בישראל. קדמו לו בין היתר "תהילים" של רפאל נדג'ארי, "החברה של אמיל" בבימויו של נדב לפיד, "התנתקות" של עמוס גיתאי, "תחיה ותהיה" של ראדו מיכאליאנו ו"חיי אהבה" של מריה שריידר.

   

  כל הסרטים הם קופרדוקציות של חברות הפקה ישראליות וזרות. "זה לא סרט קיץ ולכן אנחנו לא ממהרים עם ההפצה שלו בישראל", אומר רצ'קובסקי, "אנו מקווים לצאת עם הסרט לקראת הסתיו ותקופת החגים".

   

  בסרט "שבעה" משתתפים גלריה מפוארת של שחקנים ובהם קרן מור, אלון אבוטבול, חנה לסלאו, יעל אבקסיס, משה איבגי, רובי פורת שובל, חנה אזולאי הספרי, אוולין הגואל, יחיאל אלקבץ וגיל פרנק.  

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שבעה. זוכה לחיבוק צרפתי חם
  צלם: גדי דגון
  לאתר ההטבות
  מומלצים