שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אולמרט: בין ברק לפרידמן, אני בוחר בפרידמן
  דרישתו של יו"ר העבודה, אהוד ברק, להחליף את שר המשפטים לאחר הפריימריז בקדימה, גררה מתקפה של ראש הממשלה, אהוד אולמרט: "אני ראש המפלגה, ואם מישהו חושב שהוא ייאלץ אותנו לפטר מישהו כדי לעשות איתנו קואליציה, הוא טועה", אמר אולמרט בישיבת סיעת קדימה

  ראש הממשלה, אהוד אולמרט, ממשיך להתכתש עם שר הביטחון, אהוד ברק. הפעם הסיבה היא דרישתו של ברק להחליף את שר המשפטים, דניאל פרידמן, לאחר הפריימריז בקדימה. בדיון בסיעת קדימה על הצעת שר המשפטים לחלק את תפקידי היועץ המשפטי לממשלה, אמר אולמרט: "אם אני צריך לבחור בין ברק לפרידמן, אני בוחר פרידמן".

   

  "אני ראש המפלגה, ואם מישהו חושב שהוא ייאלץ אותנו לפטר מישהו כדי לעשות איתנו קואליציה, הוא טועה", אמר אולמרט, "בבחירה בין פרידמן לאהוד ברק אני אבחר בפרידמן ושלא יפחידו אותנו. אנחנו מכבדים את השותפות עם העבודה, אבל לא בטוח שהם מתנהגים כשותף ראוי ומכבדים את האחריות שנגזרת מהשותפות הזו. 

   

  "קדימה היא המפלגה הגדולה ביותר ותהיה המפלגה הגדולה ביותר. אם מישהו ינסה לקבוע ממרום תחתית הסולם מי יהיה שר מטעמנו - נאמר לו שאנחנו לא פועלים תחת תכתיבים, לא אני ולא אף אחד אחר. אני לא מציע לאף אחד לחשוב שהוא מכתיב את העניינים אצלנו".  

   

  השר חיים רמון אמר בדיון: "יש ניגוד עניינים מובנה בתפקיד היועץ המשפטי, כפי שהוא כיום. שר צריך להחליט על עמדתו לפי המלצת היועץ המשפטי לממשלה, כאשר אותו יועץ משפטי יכול להעמידו לדין. זה לא אנושי. דעתו של אדם בתפקיד היועץ המשפטי יכולה להשתבש מרוב כוח. יש עוצמה וניגוד עניינים, המנוגדים לסדר הטוב. באף מקום בעולם אין דבר דומה. בית המשפט העליון צריך להיות הראשון לתמוך בהצעת פרידמן, אבל הטענה היא שהעיתוי בעייתי. אין עיתוי טוב יותר. בעוד שנה וחצי, היועץ המשפטי יתחלף".

   

  כפי שנחשף ב-ynet, ברק דורש להחליף את פרידמן כשר המשפטים. גורם בכיר המקורב לברק אמר ל-ynet לפני כשלושה שבועות: "העבודה תדרוש את תיק האוצר או את תיק המשפטים במסגרת המשא ומתן הקואליציוני שייפתח לאחר בחירת יו"ר חדש לקדימה בחודש ספטמבר". הגורם ציין כי בכל מקרה, העבודה תדרוש באופן חד משמעי את החלפתו של שר המשפטים, כתנאי להצטרפותה לממשלה חלופית.

   

  אתמול, במהלך ישיבת הממשלה, עקצו אולמרט וברק זה את זה. זה התחיל כאשר לשרים שהתיישבו הבוקר לשולחן הדיונים הצטרף גם השר החדש, אלי אפללו. הצטרפותו של אפללו הביאה לכך שכל השרים שישבו לצידו של אהוד ברק זזו כסא אחד. כך, בניגוד למה שהיה נהוג עד עתה - נוצר מצב שברק כבר לא יושב מול ראש הממשלה.

   

  ראש הממשלה אולמרט פנה לברק ואמר: "מה קרה, אני רגיל לכך ששר הביטחון מסתכל לי בעיניים". ברק השיב: "עכשיו אני אסתכל לציפי ולמופז בעיניים". ראש הממשלה, שעדיין לא הצהיר האם יתמודד בפריימריז במפלגתו, מיהר להגיב: "מהמרחק שאתה צפוי להיות מהם - יהיה לך קשה לראות אותם". 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אולמרט נגד ברק
  צילום: דודי ועקנין
  הבחירה של רה"מ. פרידמן
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים