שתף קטע נבחר

המסע המתוקשר לא עזר: אובאמה מאבד גובה

באירופה ובמזרח התיכון התייחסו אליו כמי שכבר ניצח בבחירות לנשיאות, אך לברק אובאמה אין סיבה לשמוח. סקר חדש של מכון "גאלופ" מלמד כי ג'ון מקיין מוביל בקרב בוחרים שמתכננים להצביע בנובמבר

הביקור במוקדי הסכסוך באפגניסטן ובעיראק, הסיור בישראל ועצרת ההמונים בברלין - כל אלה לא עזרו לסנאטור ברק אובאמה לזכות בדעת הקהל האמריקני. סקר חדש שפורסם הבוקר (יום ג') בארצות הברית חושף כי המועמד הדמוקרטי לנשיאות איבד את ההובלה ליריבו הרפובליקני, ג'ון מקיין.

 

מכון "גאלופּ" ערך את רוב הסקר אחרי שובו של אובאמה ממסע הדילוגים המתוקשר במזרח התיכון ואירופה. לפיו, מקיין מוביל על אובאמה

בארבעה אחוזים (45-49) בקרב נשאלים שהודיעו כי בכוונתם להצביע בבחירות ב-4 בנובמבר. בחודש שעבר הוביל עם 50 אחוזי תמיכה, לעומת 44 שקיבל מקיין.

 

עם זאת, אובאמה מוביל בשלושה אחוזים בקרב כלל בעלי זכות ההצבעה, בהם אנשים שטרם החליטו אם ייצאו לקלפיות (44-47). אך הדבר לא אמור לנחם את מטה הבחירות של הסנאטור הדמוקרטי, משום שמדובר בירידה של שלושה אחוזים מהתמיכה שקיבל בסקר של "גאלופ" מהחודש שעבר.

 


200 אלף תומכים בברלין (צילום: AP)

 

עורך הסקר, פרנק ניופורט, אמר שבוחרים רשומים הם הרבה יותר חשובים בשלב זה, מכיון שנותרו עוד 100 ימים לבחירות. לדבריו, התוצאות מלמדות על כך שהסנאטור מקיין מצליח להמריץ תומכים רפובליקנים להגיע לקלפיות.

 

הנתונים החדשים הם חלק מסקר מקיף, השונה מהמעקב היומי של "גאלופ", שהעניק אתמול לאובאמה יתרון של שמונה נקודות בקרב בעלי

זכות בחירה (40-48). המעקב שיקף עלייה זמנית של אובאמה בעקבות מסעו המתוקשר למזרח התיכון ולאירופה.

 

סקר מעקב של "רסמוסן", שהתפרסם גם כן אתמול, גילה כי היתרון שצבר אובאמה במהלך מסעו לחו"ל כמעט נעלם. מכון "רסמוסן" ציין שיתרונו של אובאמה גדל לשישה אחוזים אחרי הופעתו המרשימה בברלין, אך מאז הוא כבר הצטמק חזרה לשלושה אחוזים (45-48).

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יכול לחייך. מקיין
צילום: AP
המסע לא עזר? אובאמה בכותל
צילום: AP
מומלצים