שתף קטע נבחר

משלח המתנקשים בשר זאבי הורשע ברצח

מג'די רחימה הורשע ברצח לאחר שהשיג תעודת זהות מזויפת עבור היורה בפועל, נתן בידו תמונה של השר ועידכן אותו על שיגרת יומו. כן הורשע שסיפק מכוניות תופת לפיגועים בשטח ישראל

מורשע שלישי ברצח השר רחבעם זאבי: בית המשפט המחוזי בירושלים הרשיע הבוקר (יום ג') את מג'די רחימה ברציחתו של השר רחבעם זאבי ז"ל, בבית המלון "הייאט" בירושלים. רחימה, חבר בארגון החזית העממית בן 43, סיפק את המידע לביצוע הרצח, היה חלק מתכנונו וסייע לביצועו.

 

נציגת הפרקליטות, עורכת הדין גאולה כהן, טענה בפני השופטים כי "ברצח השר זאבי ז"ל ישנו ממד נוסף - השר נבחר בשל היותו מסמל את מדינת ישראל, והפגיעה במקרה הזה היא מכוונת בריבונותה של המדינה".

 

כהן ביקשה מהשופטים כי בדומה לשני הרוצחים האחרים של זאבי - להם כבר ניתן העונש - גם במקרה זה יש להעניש את רחימה על כל פיגוע ופיגוע שביצע באופן נפרד ולצבור כל עונש שניתן לו למאסר עולם שיוטל עליו בגין עבירת הרצח.  


צילום: דודי ועקנין

 

כתב האישום נגד רחימה הוגש לפני כשנתיים, יחד עם שאר הנאשמים ברצח. על פי האישומים בהם הורשע, לצורך הרצח נתן רחימה לחמדי קורעאן - היורה בפועל - תעודת זהות ישראלית מזויפת, תמונה של זאבי ופרטים על החדר בו משתכן השר במלון "הייאט". בין השאר עידכן רחימה את קורעאן על החדר בו נהג השר להתאכסן, דרכי הגישה אליו ושגרת יומו.

  

מתוך כתב האישום: "ב-17 באוקטובר, בסמוך ל-06:50 בבוקר, הבחין קורעאן ואדם נוסף מהארגון בשר זאבי, כשדלת המעלית של הקומה השמינית נפתחה. השר חלף על פניהם ואז קרא לעברו קורעאן 'היי' - וירה לעברו שלוש יריות מטווח קצר. היריות פגעו בראשו ופצעו אותו פצעים אנושים".

 

רחימה הורשע בנוסף כי במהלך פעילותו במהלך ספטמבר 2001, לאחר שהתקבלה בארגון החלטה לרצוח את זאבי כנקמה על מותו של ראש הארגון, פעל להוציא לפועל את התוכנית.

 

בנוסף, הוא הורשע כי גייס אנשים נוספים לארגון, נתן הנחיות וסיפק מכוניות תופת ומטענים לחוליות שהוציאו לפועל פיגועים רבים מטעם הארגון, בכוונה לגרום למותם של ישראלים רבים ולהטיל אימה על תושבי ישראל.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השיג תעודה מזויפת: מג'די רחימה
צילום: דודי ועקנין
צילום ג'ו קוט
מסמל את המדינה: זאבי ז"ל
צילום ג'ו קוט
מומלצים