שתף קטע נבחר

ח"כא ואיטלולה

ח"כ ניסים זאב מציע להחליף את הרכבת הקלה בגמלים וחמורים. אסף וול לא מבין מדוע את המיזמים המופרכים משיקים דווקא "נציגי היהדות" בכנסת ויש לו נוסח השבַּעָה מתוקן לנבחר הציבור הדתי-חרדי

ביום שישי האחרון התבשרנו כי חבר הכנסת ניסים זאב (ש"ס, כמובן) מציע בשיא הרצינות, להחליף את הרכבת הקלה בגמלים ובחמורים. עלי להתוודות, כי כצרכן יהדות אובססיבי, אחז בי תסכול מה למקרא הדברים. מדוע את המיזמים המופרכים מכל ואת הפארסות ההזויות ביותר, חייבים תמיד להוביל ח"כים דתיים? למה מייצגי אלוהים מטעם עצמם מתעקשים תדיר להופיע בתקשורת כמוקיונים?

 

זה התחיל בשגיונותיו של הרב בא-גד, עבר בטקטוניקת הלוחות של בניזרי וכעת צולחות אורחות הגמלים שמוביל ניסים זאב את גינות סחרוב. נכון, ליצנים ומשיגענערים אינם חסרים גם בסיעות אחרות. סיעת הגמלאים למשל, נותנת אף היא קרב מרשים במאבק על תואר מפלגת התימהונים. בכל זאת, אין להתעלם מריכוזים גבוהים מדי של בעלי "אישיות גבולית" בשורות המפלגות הדתיות.

 

ודאי שאיני מצפה מנציגים דתיים לעסוק אך ורק בנושאי דת, בהם הם אמורים להתמצא. ואכן, מעבר לציטוט "יד ימין לא יודעת מה עושה יד שמאל" שציטט ניסים זאב מתוך הברית החדשה (הבשורה ע"פ מתי, ו' 3), לא מצאתי קשר דתי למיזם הבהמות הגסות. אך יש לזכור, כי ח"כים אלו נבחרו בשל יומרנותם לייצג את דבר האלוהים בבית הנבחרים. כאן ההבדל הגדול בינם לבין נבחרים אחרים. זה המקום בו תמיד הם מתגלים כשגרירים גרועים במיוחד לכל עניין יהודי.

 

גורם נוסף בפארסות האלו היא התקשורת. אנשי התקשורת נהנים מאוד להבליט התבטאויות המאירות את היהדות באור שלילי. בעניין זה, חברי הכנסת הנזכרים הם משת"פים מצוינים בכל הקשור להצגת היהדות בצורה נלעגת. התקשורת גם לא תסקר בדרך כלל דמויות שפויות דוגמת פרופ' מנחם בן-ששון, שאני מסופק אם מי מהקוראים יודע לאיזו מפלגה הוא משתייך. כי שפיות דתית אינה מספקת כותרות, ובכך משחקים הזאבים והבניזרים לידיה.

 

לכן אני מציע נוסח השבַּעָה מתוקן לנבחר הציבור הדתי-חרדי בנוסף לנוסח הקיים. לשבועה הרגילה תתווסף הפיסקה: "... כמו כן, הנני מתחייב לשמור על כבודה ותדמיתה של היהדות. בהתאם לכך לא אעלה רעיונות אדיוטיים והצעות חוק אינפנטיליות שיבזו את שם אלוהי ישראל ויציגו את מאמיניו כפרימיטיביים. לא אפעל לסלילת נתיבי חמורים ומסילות גמלים עקלקלות במרכזים אורבניים ולא אציע להאיר את ערי ישראל באמצעות גחליליות. בנוסף, אתחייב לנהוג כאדם תרבותי ונאור הער למציאות כי הוא חי במדינה דמוקרטית במאה העשרים ואחת".

 

באשר לפרוייקט של ניסים זאב, אין לי מושג כיצד יתבצעו הדברים בפועל. אמנם בכל הקשור לחמורים ההיצע עולה בהרבה על הביקוש ואנליסטים אף צופים מגמה חיובית בענף. אלא שיש קושי בניסיונות לשכנע את שרי ש"ס להמיר את הוולבו בגמל מהדגם ששימש את אברהם אבינו. בכל מקרה, דבר אחד כנראה אינו עומד להשתנות. גם התקשורת וגם רבים מחברי הכנסת הדתיים ימשיכו לדבוק בעמדתם, כי ישנה רק דרך אחת להיות יהודי - הדרך הנלעגת.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מישהו רוצה טרמפ?
צילום: יואב גלאי
צילום: זום 77
ח"כ ניסים זאב. גמל במקום וולוו?
צילום: זום 77
מומלצים