שתף קטע נבחר

זירת הקניות

רמת גן: העירייה ויתרה על החניון ב"גן הקופים"

תושבים ברמת גן נאבקו במשך כשנה כנגד כוונת העירייה להקים חניון תת-קרקעי על חשבון חלק מ"גן הקופים" - אחד מהגנים ההיסטוריים של העיר. השבוע התבשרו כי העקשנות השתלמה

שנה של מאבק סביבתי מקומי הניבה הישג חשוב עבור תושבי רמת גן: השבוע הודיעה העירייה על ביטול התוכנית להקמת חניון תת-קרקעי מתחת ל"גן הקופים" בעיר.

 

"גן הקופים" הוא אחד משלושת הגנים ההיסטוריים של רמת גן, שנחנך לפני כ- 70 שנה. התושבים בסביבה מרבים לבלות בו, והוא נחשב פנינת טבע נדירה בעיר.

 

מאבק התושבים על שמירת הגן החל על רקע החלטת העירייה לפתור את מצוקת החנייה במקום על ידי גריעת חלק ממנו לטובת הקמת חניון. לתושבים התברר כי בניין הנבנה ברחוב, הכולל 40 דירות וקומת מסחר לשלוש חנויות, נבנה בניגוד להיתרים ללא מרתף חנייה מובנה.


לא יינזק. גן הקופים ברמת גן  (צילום: אילן מאירי) 

 

התושבים טענו שהעירייה התחייבה בפניהם בעבר שלא לפתור את מצוקת החנייה במקום על חשבון הגן, אך הפרה את ההתחייבותה. הם יצאו למאבק שזכה לתמיכה של התקשורת המקומית, ובשבוע שעבר התבשרו כי העירייה החליטה לבטל את התוכנית להקמת החניון, "לאור הרגישות הרבה סביב הנושא, התנגדות התושבים לתוכנית וההשקעה הכספית הנדרשת... ".

 

ועד התושבים שניהל את המאבק בירך על ההחלטה ומסר כי היא תסייע בשמירה על אחת מפינות החמד של העיר. "הגן הוא אחד מסמליה המובהקים של רמת-גן והוא מוכר ואהוב על רבים, ולכן המאבק זכה לתמיכה לא רק מצד תושבי רמת-גן אלא גם מאלפי אנשים נוספים בארץ".

 

אבל התושבים לא ממהרים לנוח על זרי הדפנה. "המאבק לא יסתיים עד שלא יובטח שצורכי החנייה של הבניין יבואו על סיפוקם המלא בתחומי המגרש ולא על חשבון הציבור", אמרו התושבים בהודעה ששלחו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מאבק התושבים הניב פרי
צילום: אילן מאירי
מומלצים