שתף קטע נבחר

שאגות הניצחון

השייט שחר צוברי הביא כבוד לישראל כאשר זכה במדליית ארד, אך לא בטוח שלשידור הזכייה בערוץ 1 מגיעה מדליה משלו

אחרי ניסיונות כושלים רבים בענפי הספורט האחרים, מי שהביא לבסוף את הכבוד הגדול לישראל היה שחר צוברי, השייט הצעיר, עם זכייתו הבוקר (ד') במדליית ארד. אבל עם זאת, לא בטוח ששידור הזכייה בערוץ 1 היה מכובד במידה דומה.

 

השייט בן ה-22 עשה את הבלתי ייאמן, והצליח לחתור למקום השלישי, זאת למרות שמיד אחרי הזינוק שלו חשב שפסל, חזר לאחור והתחיל את השיוט שוב. השמחה על הזכייה הראשונה של ישראל באולימפיאדת בייג'ינג 2008 היתה כה גדולה עד שנראה כי כל אולפן השידור איבד את עשתונותיו, והשיבושים לא איחרו להגיע.


צוברי זוכה בארד (צילום: רויטרס)

 

בתום השיוט, מיד כאשר הובהר חד משמעית שצוברי נכנס לטבלת המדליות הרשמית, הפרשן אלדד אמיר, שייט עבר (מקום רביעי באולימפיאדת סיאול 1988), פרץ בצעקות אימים. בין צעקה לצעקה אי אפשר היה לשמוע

את דבריו של השדרן, אמיר בר-שלום, אך את הוראות הבימוי מהקונטרול, דווקא כן ניתן היה לשמוע.

 

אמו של צוברי הועלתה לשידור, אבל בשל ההמולה הרבה איש לא שמע אותה באולפן, והצופים זכו לשמוע קריאות "הלו? הלו?". גם את שלמה זקס, מאמן הכושר של צוברי, התקשו בערוץ 1 להעלות לשידור והצליחו לשוחח עמו רק אחרי כמה ניסיונות. גם יצירת הקשר הראשונה עם שחר עצמו כשלה. רק הפעם השנייה שניסו בערוץ 1 לדבר עם המדליסט הוכתרה בהצלחה, והוא זכה לשמוע את ברכת ראש הממשלה אולמרט, שאמר לו "אין לך מושג כמה שזה מרגש, הרבה מאוד דמעות שמחה זולגות כעת בעיני הישראלים".

 

מערוץ 1 נמסר בתגובה: "אכן היתה התלהבות גדולה באולפן הערוץ הראשון בבייג'ינג עם זכייתו של שחר צוברי, המדליסט הראשון באולימפיאדת בייג'ינג. רשות השידור מחבקת ומברכת את שחר צוברי ואת העוסקים במלאכה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הערוץ הראשון. בטירוף שלהם
לאתר ההטבות
מומלצים