שתף קטע נבחר

יאללה מכות!

"אי שם בעידן הנאיביות, לא העליתי על דעתי כי אדם חרדי יעיז להכות, לשרוף ולהשחית. משפטי שדה זו לא דרכה של ההלכה היהודית וקנאות היא בכלל אקט שגונה בחריפות על ידי חז"ל. טוב שהפעם מישהי החליטה לשים לזה סוף והתלוננה". טלי פרקש עם מסר חרדי למשמרת הצניעות: "עיזבו אותנו, לכו מכות במקום אחר"

אולי במקרה גונבה לאוזניכם הידיעה על ניידת משטרה הפוכה בתוככי ירושלים? שמא נתקלתם בשמועה על חנות בגדי נשים בבני ברק שעלתה באש? (רמז: היו כמה). בטוח. 100 אחוז ששמעתם על צעירה חרדית לשעבר, שמישהו רצה מאוד להחזיר אל חיק היהדות ועל הדרך בטעות, ממש במקרה, שלח אותה לבית חולים עם חבלות בכל חלקי גופה.

 

אם כן, זכיתם לערוך היכרות רשמית עם "משמרת הצניעות", ארגון גג המאגד בתוכו את כל מופרעי, משועממי, מעצבני ומרביצי החברה החרדית. אנשי צללים ושכירי חרב בכיפה שחורה נחשפים לאחרונה לעין כל, וכפי שבטח אמרה המשטרה בתדרוך לכתבים: "צפויים מעצרים נוספים".

 

"משמרת הצניעות" הייתה במשך תקופה ארוכה אחד המיתוסים הגדולים בציבור החרדי. ספק אמת, ספק אגדה אורבאנית עם שטריימל. אלה שזכו להכיר אותה מקרוב סבלו ככל הנראה גם מזעזוע מוח שהקשה עליהם להיזכר בפרטים המדויקים.

את מודעות הצניעות והפשקווילים שעיטרו את עירי ייחסתי כרבים אחרים ליהודים צדיקים שבאמת ובתמים באים לעזרת הציבור. הפנייה הנעימה - "בת ישראל" החתימה המתנחמדת, "הכואבים", "המעוררים" נתנה את הרושם המוטעה כי מדובר בסבים חביבים עם זקן לבן כשלג. כאלה שבסך הכול רוצים לשמור על "המיידלע" לבל תידרדר אל "תרבות הרחוב".

 

למען האמת, אי שם בעידן הנאיביות, לא העליתי על דעתי כי אדם חרדי יעיז להכות, לשרוף ולהשחית. משפטי שדה זו לא דרכה של ההלכה היהודית וקנאות, היא בכלל אקט שגונה בחריפות על ידי חז"ל. החלטה על מבצעי הרס ואלימות תוך כדי ישיבות ודיונים. דחיפת מזומנים לחמום מוח התורן "כדמי מצווה" ( יש תעריפון מיוחד לשורפי מכשירי mp4), נו ברור שמשהו פה מאוד לא בסדר.

 

אך כמו לאל הרומי ינוס, שתי פנים לה למשמרת. בעוד כולם מתרשמים עמוקות מדאגתם לצעירי הצאן. דואג צידו האפל לחסל במקביל כל איום פוטנציאלי וגם כמה שממש לא. אם צריך לשרוף חנויות שלא עומדות "בתקן" יש לשם כך את יחידת הפירומאנים. ואם על הפרק, רגע לפני שבירת המפרק, בחור אומלל שזה עתה נזרק מהישיבה, הנבוט ביד ערוך ומוכן ויאללה מכות!

 

הפרדת הרשויות

יכולתו של הארגון לשמור על "הפרדת רשויות" בין זו השורפת והמכה לזו המאירת פנים והמגוננת היא המפתח להישרדותו בנוף החרדי. הוא זוכה לגיבוי ותמיכה מצד גורמים שונים במגזר בעיקר בזכות מסע הסברה מניפולטיבי. הם האכפתיים שמנקים את הרחובות מעשבים שוטים, מפנים "מפגעים רוחניים" מדרכם של ילדנו. רק שלמרות יכולות הניקוי המופלאות, עדין מסתובבים חופשיים ומאושרים מתמיד סוטים ומופרעים אשר ייחוסם המשפחתי מגן עליהם ועל מעשיהם השפלים, החייבים סקילה שריפה וכל ארבעת מיתות בית דין גם יחד. עצם קיומם ברחוב החרדי היא עדות בלתי ניתנת להפרכה לניכוש העשבים הסלקטיבי, לצביעות ולדו פרצופיות שהיא בסיסו האמיתי של הארגון. במילים אחרות בחורות צעירות ומבולבלות אין, פדופילים עם ותק - אאוט.

 

הפעם מישהו החליט לשים לזה סוף. הקורבן האחרון שלהם, שק החבטות שאמור היה להפוך לאסקופה נדרסת ומדממת - החליטה לא לוותר ולהתלונן למשטרה. הדפוס הקלאסי של הפחדה עליו "בונה" הארגון נשבר, כלל מס' 1 - להיות חזק על חלשים, פגש את היוצא דופן.

 

חיסול גוף הפשע, כן זה מה שהוא, תלויה אך ורק בנחישותו של הציבור החרדי להקיא מתוכם את הקנאים היישר לידיה המסורות של משטרת ישראל. כפי שביקש בגלוי אחת מרבניה הבולטים של ירושלים. כי פנסים בעיניים ופחים שרופים כל יומיים זו לא דרך התורה, "שדרכיה דרכי נועם ונתיבותיה שלום". וחבר'ה, פשוט לא רוצים אתכם כאן, בבקשה תלכו מכות במקום אחר, רצוי אחד עם השני. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שריפת הפחים אתמול בירושלים
צילום: אליהו הלוי אתר בחדרי חדרים
החסימות
צילום: גיל יוחנן
צילום: אליהו הלוי אתר בחדרי חדרים
הפיכת הפחים. אתמול במאה שערים
צילום: אליהו הלוי אתר בחדרי חדרים
מומלצים