שתף קטע נבחר

אולמרט: איכות החינוך - הגבוהה ביותר שאפשר

"אין דבר יותר אופנתי, לא הגון ולא נכון מלהגיד שמערכת החינוך הרוסה", אומר ראש הממשלה, ערב פתיחת שנת הלימודים. הוא שיבח את רפורמת "אופק חדש" והצהיר, רגע לפני שהוא יורד מהבמה: "הממשלה הזו עסקה בנושא החינוך כמעט יותר מכל נושא אחר". לתלמידים הנרגשים, אמר: "שלום כיתה א' - מילים שמלוות ילד כל חייו". במקביל, הציג נתניהו את משנתו: "החינוך כושל, אני אשים אותו בראש סדר העדיפויות"

החופש נגמר, חוזרים לכיתות. מחר, 1 בספטמבר, אמורה שנת הלימודים תשס"ט להיפתח "חלק" - עניין שאינו מובן מאליו, אם להסתמך על השנים הקודמות. 1,466,829 תלמידים ישובו ל-4,021 מוסדות חינוך מדן ועד אילת.

 

 

הבוקר (יום ב'), בפתח ישיבת הממשלה השבועית, ביקש ראש הממשלה אולמרט לשוות למעמד אווירה חגיגית. את ה"שלום כיתה א'" המסורתי, הוא ישמיע מחר באחד מבתי-הספר בנצרת. "אלו מילים שמלוות ילד כל חייו", התפייט היום.

 

"ביטחון ישראל, עתידה וקיומה תלויים בראש ובראשונה בחינוך", הכריז אהוד אולמרט בירושלים. "אין דבר יותר אופנתי, לא הגון ולא נכון מלהגיד שמערכת החינוך הרוסה. יש לנו מערכת חינוך ובתי-ספר שעומדים ברמה הגבוהה ביותר ובאיכות הגבוהה ביותר שאפשר להעלות על הדעת".

 

בנימה שיש בה אולי גם משום סיכום-כהונה, אמר אולמרט: "הממשלה הזו עסקה בנושא החינוך כמעט יותר מכל נושא אחר - לא רק במשאבים, המתקרבים לכ-30 מיליארד שקלים, אלא גם ברפורמה, בבניית כיתות חדשות גם במיגזר הערבי".

 

"אנו גאים ברפורמת 'אופק חדש' של שרת החינוך - זו לא רק סיסמה, זו תפישה אחרת, גישה אחרת ודגש אחר", שיבח ראש הממשלה.

 "אנו חייבים למצות את פוטנציאל מערכת החינוך כדי להחזירה למעמד ולהצלחה בהם התגאינו שנים רבות. משרד האוצר מגלה יותר השקעה ואיכפתיות מבעבר. לא יעזור שום דבר לאף אחד - זה המעשה המרכזי של הממשלה".

 

ישיבת הממשלה היום עוסקת בחלקה הגדול בנושא פתיחת שנת הלימודים תשס"ט. שרת החינוך תמיר סוקרת את ההכנות לקראת פתיחת השנה, וכמוה גם יתר השרים הרלוונטים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט ולבני, הבוקר
צילום: רויטרס
צילום: רויטרס
שלום כיתה א', בשנה שעברה
צילום: רויטרס
מומלצים