שתף קטע נבחר

הזרם הדתי-חילוני: 8 בתי ספר יוצאים לדרך

לקראת פתיחת שנת הלימודים פורסמו שמות בתי הספר שנבחרו להפעיל את הזרם הממלכתי המשלב – שמונה בלבד מתוך כ-300 מועמדים. יוזם החוק, ח"כ מלכיאור: "יראי שמים ילמדו יחד עם אפיקורסים גמורים"

רק במהלך החופש הגדול אישרה הכנסת את הקמתו של זרם חינוך חדש – הממלכתי משלב, והבוקר (ב') הוא כבר יוצא לדרך. אמש פורסמו שמות שמונת מוסדות החינוך שנבחרו להפעיל ראשונים את המתכונת, המאפשרת לימוד משותף לתלמידים דתיים וחילונים תוך תגבור לימודי היהדות. בסך הכל ישתלבו בזרם החדש כ-3000 תלמידים בגילאי גן עד כיתה י"ב. בין הזוכים: שני בתי ספר של רשת תל"י ושניים של קרן קשת - מוסדות שכבר פעלו במתכונת דומה בשנים האחרונות וכעת יעשו זאת בחסות משרד החינוך. בחודשים הקרובים צפוי המשרד להקים את "מועצת החינוך המשלב" שילווה את המסלול ויפקח עליו.

  

באירוע חנוכת בית הספר "קשת" של קהילת גשר במזכרת בתיה שנערך בסוף השבוע, גילה יו"ר ועדת החינוך של הכנסת ויוזם החוק, ח"כ הרב מיכאל מלכיאור, כי מאז אושר, לפני חודש וחצי, ביקשו למעלה מ-300 מוסדות להצטרף לזרם החדש. עם זאת הוא אמר כי בשלב זה הוחלט להפעילו כ"פיילוט" במספר מצומצם של בתי ספר. המוסדות החלוצים: "רעות" ו"קשת" בירושלים, "קשת" במזכרת בתיה, "יחד" במודיעין, מקיף ח' בבאר שבע, תל"י הוד השרון, תל"י נעורים קרית ביאליק ובתי הספר בכפר אדומים ובתקוע.

  

במכתב ששלחה סמנכ"לית משרד החינוך ומנהלת המנהל הפדגוגי, לאה רוזנברג, היא כותבת למנהלי בתי הספר שנבחרו: "בשנת הלימודים תשס"ט אנו מתחילים ביישומו של התיקון לחוק המכיר במסלול לחינוך ממלכתי משלב, ואתם אמורים להוות את הגרעין לחינוך החילוני-דתי. בבתי הספר אלה יוגדרו העקרונות לגיבוש אופיו של המעשה החינוכי במסלול זה".

 

יוזם החוק, ח"כ הרב מיכאל מלכיאור (העבודה-מימד), אמר כי "עם פתיחת שנת הלימודים יוצאת לדרך המהפכה החינוכית של החינוך היהודי המשלב. לראשונה במדינת ישראל מכירה המדינה באופן רשמי בחינוך אשר מאפשר לילדים יראי שמיים, המקפידים בקלה כבחמורה, ללמוד עם אפיקורסים גמורים תוך כבוד הדדי, ועל רקע נרטיב יהודי משלב ופלורליסטי הפתוח להשפעות שני הצדדים. הבאת מהפכה זו לכלל יישום פותחת פתח של תקווה חדשה בפני החברה הישראלית לעתיד מקוטב פחות ומשולב יותר, ואני אעמוד על המשך יישומו והרחבתו של חוק זה השנה ובשנים הבאות".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מלכיאור בחנוכת בית הספר במזכרת בתיה
צילום: ג'ניפר צ'רני
מומלצים