שתף קטע נבחר

נפרדים מרוז בירקון: לא הכרת אותנו, בוכים עלייך

מאז אתמול מגיעים אזרחים לגדת הירקון כדי להיפרד מרוז פיזם, הילדה הקטנה עם הפנים העצובות שסיפורה טלטל מדינה שלמה. "אלה שחשבת שייטפחו אותך ויגוננו עלייך, הם פשעו בך", נכתב באחד ממכתבי הפרידה. פרחים ונרות דולקים הונחו ליד הנחל. המשטרה חידשה את הצלילות בניסיון לאתר ממצאים נוספים

מזילים דמעה על רוז: אל המקום שבו נמצאה המזוודה האדומה ובה גופתה של רוז הקטנה מגיעים מאז אתמול (יום ה') אזרחים המבקשים להיפרד מהילדה עם המבט העצוב שריגשה מדינה שלמה. חלקם הדליקו נרות נשמה, אחרים הניחו זרי פרחים, והיו גם מי שהשאירו לה מכתבי פרידה.

 

בתוך אחד מזרי הפרחים שהושאר במקום היה מי שהשאיר לרוז הקטנה כמה ממתקים, אולי כסמל לרוך והמתיקות שלהן לא זכתה בחייה. אדם אחר השאיר את מילות התפילה "אנא בכוח, גדולת ימינך".  

 

אחד המכתבים נתלה על עץ אקליפטוס, הנוטה לגדת הנחל, ובו כתבו גילה ושחר:

"רוז הקטנה

 

אי-אפשר לתפוס מה עברת בחייך החטופים...

 

אלה שחשבת שייטפחו אותך ויגוננו עלייך, הם פשעו בך. ועכשיו אין מי שיתאבל עלייך ויבכֶּה את סבלך, פרט לנו, האלפים והרבבות שמעולם לא הכרת.

 

היתה לך זכות לחיות, לחייך, לקפוץ... סליחה מכולנו שהזכות הזו לא עמדה לך".

 

 

במקביל, במכון לרפואה משפטית באבו כביר התבקלה הבוקר דגימת הדי.אן.איי של בנימין פיזם, אביה של הילדה רוז המתגורר בצרפת. בשעות הצהריים תחל נתיחת הגופה כדי לאמת את ההשערה שאכן מדובר בשרידי הילדה הנעדרת.

 

המשטרה מצידה חידשה את הצלילות בירקון כדי לבדוק האם ישנם במקום ממצאים נוספים הקשורים לפרשת הרצח.

 

פרק קשה וכואב עומד להיחתם

במשטרה שיחררו אתמול אנחת רווחה, אבל כזו המהולה בעצב. למרות שהם משתדלים לשמור על זהירות לפני הזיהוי הסופי, החוקרים מקווים שתוצאות הנתיחה שלאחר המוות ייאפשרו לקבוע נחרצות - כיצד מצאה רוז את מותה?

 

לצוות הפתולוגים יתלווה רופא מטעם שני החשודים ברצח, זאת לאחר שבית המשפט קיבל אמש את עתירתם. "יש צורך שנציג ניטראלי יקבע את סיבת המוות על מנת לדעת באילו סעיפי אישום יש להאשים את הסב", הסבירה עורכת דינם.

במשטרה החליטו שלא לערער על ההחלטה. כעת, יותר מ-120 ימים מאז שהיא נעלמה - נראה שהפרק הקשה והכואב של אי-הוודאות עומד להיחתם.

 

בפני חוקרי המשטרה עדיין עומדת משימה לא קלה: איסוף הראיות שיביאו להפללת החשודים ברצח - סבה של רוז, רוני רון, ואמה, מארי פיזם.

 

"אם יתברר שיש על הגופה סימני ירי, דקירה, חניקה ועוד, יהיה יותר קל לייחס לבני הזוג עבירה של רצח", אמרו במשטרה, "אבל אם לא ימצא שמותה של רוז נגרם מסוג של אירע פלילי - אולי תהיה לנו בעיה, כי רוני הודה ש'הפליק' לרוז וכך גרם למותה, ויהיה קשה להוכיח שמדובר ברצח בכוונה תחילה. אמנם יש לנו ראיות נסיבתיות ואחרות, אבל ממצאי הנתיחה יקבעו אם מדובר ברצח".

 

בהכנת הידיעה השתתפה מיטל יסעור בית אור
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
על גדת הנחל, היום
צילום: ג'ורג' גינסברג
המזוודה
צילום: ג'ורג' גינסברג
רוז פיזם. טלטלו אותך, היכו בך
צילום: AFP
מומלצים