שתף קטע נבחר

"שליט חי במעין גן-עדן, יש לו אוויר צח"

כתבת ה"סאנדיי טיימס" ניסתה להתחקות אחר עקבותיו של החייל החטוף. מפי בכיר ב"צבא האיסלאם" היא שמעה כי שליט מוחזק בתנאים טובים, ואפילו חגג את יום הולדתו

"גלעד שליט חי במעין גן עדן, דת האיסלאם מחייבת אותנו לדאוג לשבויים שלנו טוב יותר משאנחנו דואגים לעצמנו". כך אמר אחד ממנהיגי חמולת דוע'מוש, אבו-חטב דוע'מוש, בראיון שהעניק לכתבת ה"סאנדיי טיימס", כריסטין טומי. רשמי מסעה של טומי בישראל וברצועת עזה, בנסיון להתחקות אחר עקבותיו של שליט, פורסמו הבוקר (יום א') בהרחבה בעיתון.

 

אבו-חטב, בן 51 ואחד ממנהיגי חמולת דוע'מוש, שנחשבת ל"סופרנוס של עזה", אירח את טומי בביתו.

 בזעזוע היא מתארת כיצד הבחינה בכדור רובה מתגלגל על הרצפה שלרגליה. כאשר נשאל האם "צבא האיסלאם" - ארגון החמושים המסונף לאל-קאעידה המזוהה עם החמולה - מחזיק בשליט, הכחיש אבו-חטב מכל וכל. לדבריו, "הארגון היחיד ששולט בחייו של שליט הוא גדודי עז א-דין אל-קסאם".

 

הוא דחה גם את ההשערה כי שליט מוחזק בתא קטן ותת-קרקעי, ממולכד בחומרי נפץ. "הוא לא מוחזק בחדר סגור במשך כל הזמן, זה לא יהיה בריא", הסביר. "מדי פעם הוא יכול לצאת החוצה, לנשום קצת אוויר צח".

 

ב-28 באוגוסט האחרון חל יום הולדתו ה-22 של שליט, יום הולדת שלישי בשבי. גם בנושא זה הייתה לאבו-חטב הכרזה מפתיעה. לדבריו, "בכל שנה עורכים מסיבה ביום הולדתו. כן, יש עוגה, נרות, מוזיקה, הכל".

 

"רק החוטפים יודעים איך מוחזק גלעד"

בכיר החמאס, מחמוד זאהר, התראיין לכתבה והתייחס אף הוא לתנאי השבי של שליט. "לא ברור באיזה תנאים גלעד מוחזק, רק חוטפיו יודעים זאת. אבל הוא בוודאי זוכה לתנאים טובים יותר מאלה להם זוכים האסירים הפלסטינים בישראל".

 

האסירים הפלסטינים, אלפים במספרם, עומדים במרכז דרישות הפלסטינים לשחרור שליט. מתי וכיצד הוא ישוחרר? לדברי אבו מוג'הד, איש חזית ההתנגדות העממית,

"אחרי שישראל תשחרר 100 אסירים פלסטינים, שליט יועבר למצרים. ברגע שיהיה במצרים, ישראל תשחרר אלף מאחינו ואחיותינו לפני שהוא ישוחרר".

 

והוא גם מעביר איום מרומז: "היינו קרובים מאוד לסיכום לפני שנה, ואז הישראלים הפסיקו את המשא ומתן. היינו מופתעים שהם מוכנים לשוב לנקודת האפס. הישראלים מציבים מכשולים במשא ומתן. אם לא נראה תוצאות בקרוב, נהיה חייבים לסגור את התיק".

 

גלעד שליט נחטף לרצועת עזה  לפני 812 יום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יום הולדתו של שליט, כיכר רבין
צילום: AP
מומלצים