שתף קטע נבחר

שטרית מתכנן: ביטול ויזות לעוד מדינות

במסיבת עיתונאים לרגל ביטול הצורך בוויזה לרוסיה ולהיפך אמר שר הפנים כי הוא מתכנן הסכמים דומים עם אוקראינה, מולדובה - ואפילו ארצות הברית

החל מהשבוע הבא, ה-20 בספטמבר ליתר דיוק, יהיה אפשר לבקר ברוסיה ללא צורך באשרת כניסה. "לא יהיה תור, ולא יהיה צורך להוציא מאות דולרים בשביל אשרת כניסה", הבטיח שר הפנים, מאיר שטרית, במסיבת עיתונאים שכינס היום (א') בלשכתו. "זה יפתור בעיות לאנשים עם קרובי משפחה ברוסיה", הוסיף השר, אולם מדובר בבשורה משמחת גם לענף התיירות: צפי למאות אלפי מבקרים מרוסיה, שגם הם לא יהיו זקוקים לאשרת כניסה לארץ.

 

היוזמה לביטול הוויזות עלתה עוד בימיו של שר התיירות לשעבר יצחק אהרונוביץ' והוא שהביא לאישורה בכנסת - לאחר משא ומתן ממושך בין רוסיה וישראל, ולאחר מאבק פנים-ישראלי. "היקף התיירות הרוסית בארץ בשנים האחרונות לא היה מספק", הבהיר שטרית. ואכן, בזמן שלארצות שכנות וביניהן ארצות ערב הגיעו התיירים הרוסים בהמוניהם, ישראל לא כיכבה במפת התיירות הרוסית. "דרשתי שביטול הוויזות יהיה הדדי, לא היה היגיון שזה יהיה מהלך חד-צדדי. התנהל משא ומתן שלשמחתי היה בשל, וסיומו הוא ביטול הוויזות משני הצדדים", הבהיר.

 

לגבי החשש שרבים ינצלו את ההקלה על תנאי הכניסה לארץ על מנת להשתקע ולמצוא עבודה בלתי חוקית, אמר השר: "זהו חוק לכל דבר, ואני מקווה שלא יעברו עליו. הכפפנו את משטרת ההגירה לרשות ההגירה, והאמצעים יתהדקו הרבה יותר".

 

אך האם מהלך זה יהיה רק ההתחלה? השר שטרית בהחלט רמז על תוכניות עתידיות: "אני בודק גם את האפשרות להגיע להסכם דומה עם אוקראינה ומולדובה. נעקוב אחרי התוצאות, ונראה אם הן יהיו חיוביות", הבטיח. אבל הוא לא מסתפק בכך וסיפר כי ברצונו לפצוח ביוזמה נוספת: כניסה ללא ויזה לארה"ב. "כיום יכולים האמריקאים להגיע לארץ ללא אשרת כניסה, וישראלים כן צריכים ויזה לארה"ב", הסביר השר. "לדעתי זה לא מוצדק, ואני אמשיך להיאבק על מנת שהצורך בוויזה לארה"ב יבוטל", הבהיר השר. בזמן הקרוב מתכוון השר שטרית להיפגש עם גורמים בממשל האמריקני, ולדון עמם בנושא.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מאיר שטרית
צילום: מאיר אזולאי
מומלצים