שתף קטע נבחר

מופז מנבא: אנצח עם 43.7% בדיוק

השר שאול מופז כינס כתבים בלשכתו, והודיע כי לפי נתונים שבידיו, הוא עומד לנצח בפריימריז ביום רביעי כבר בסיבוב הראשון, ואף מסר את האחוז המדויק. הוא התייחס לאמירה "צ'חצ'חים" שיצאה מבכיר במטה לבני בראיון ל-ynet ואמר: "ציפיתי שהיא תרחיק את האיש מלשכתה"

ארבעה ימים לפריימריז בקדימה: השר שאול מופז כינס אחר הצהריים (יום א') מסיבת עיתונאים בלשכתו, אותה פתח עם הנבואה לפיה ביום רביעי יזכה בפריימריז כבר בסיבוב הראשון, עם 43.7 אחוזים בדיוק. זאת על בסיס נתונים שהגיעו ללשכתו, המשקללים את שיעור ההצבעה הצפוי. הוא לא סיפר מהיכן הגיעו הנתונים. בנוסף, תקף את יריבתו ציפי לבני על רקע התבטאויות גזעניות לכאורה של בכיר במטה הבחירות של שרת החוץ.

 

מופז אמר שציפה מלבני לפטר את מי שכינה את אנשיו "צ'חצ'חים" בראיון ל-ynet: "מעולם, בכל שנות חיי, ובכל תפקידיי בצה"ל לא חשתי בנושא העדתי. הוא מעולם לא היה על הפרק. זו פעם ראשונה מזה למעלה מ-40 שנה שאני שומע את זה באופן מפורש ומכוון", אמר שר התחבורה.

 

ביום שישי האחרון אמר בכיר במטה של ציפי לבני ל-ynet ש"אנשים מתנהגים אצלנו כאילו הם ברמת אביב ג'. כל הצ'חצ'חים הלכו למופז, ואצלנו יש תחושה של רוגע כזה מוזר. הרעש לא נמצא אצלנו במטה, וזה קצת מטריד".

 לבני עצמה מיהרה להתנער מהדברים: "לא יודעת אם הדברים נאמרו ועל-ידי מי, ואם כן ולמען הסר ספק אני דוחה את הדברים בשאט נפש. זו לא דרכנו ומי שחושב כך ומתבטא כך - מקומו לא איתנו".

 

בתשובה לשאלת ynet, אמר מופז שהוא סבור כי האמירה שיצאה ממטה לבני משקפת את דרך התנהלותה במערכת הבחירות, "קמפיין שלילי הוא לגיטימי. אני לא נהגתי כך, אך להגיע לאמירות כאלה קשות ובוטות שחשבתי שכבר מזמן ירדו מסדר היום זה מוגזם. ציפיתי שתתקבל החלטה מציפי לבני שתברר מי אמר את זה ותרחיק אותו מלשכתה. זה מאותת לנו שיכולתה בקבלת החלטות אמיצות היא אינה מספקת".

 

קצבאות לש"ס? הכל אפשרי

לגבי קואליציה שיקים, אם ייבחר, אמר: "באתי בדברים עם ראשי הסיעות ויש הבנה לשמירה על הבסיס הקיים. יחד עם זאת שוחחנו עם חברי סיעות שאינן בקואליציה ואינן רוצות בחירות וגם עם אלה יש התחלה של הבנות והבעת רצון להצטרף".

 מופז נמנע מלפרט באילו סיעות מדובר, והתעקש כהרגלו: "מדינת ישראל זקוקה לרציפות ואחדות: הבחירות הכלליות יהיו במועדן: נובמבר 2010".

 

משנשאל שר התחבורה אם יגביל את גובה קצבאות הילדים שדורשת ש"ס להעלות כתנאי לחברות בקואליציה, ענה במעורפל: "אני רואה בש"ס מרכיב חשוב בקואליציה ושותפה בכירה בה.יש מספר אפשרויות ונוסחאות שנבדקות. בראש מעיניי למצוא פתרונות לסיוע לשכבות החלשות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מופז. צופה ניצחון
צילום: גיל יוחנן
לבני ומופז. ישורת אחרונה
צילום: AP
כמה אחוזים אמרת?
מומלצים