שתף קטע נבחר

נשיא איראן באו"ם: ביריונים ציונים שולטים בעולם

מחמוד אחמדי-נג'אד ניצל את נאומו בעצרת האו"ם להשתלחות בוטה בישראל: "למרות שמדובר במיעוט זעום, הם שולטים בחלק ניכר מהמרכזים הכלכליים ובקבלת ההחלטות. המשטר הציוני במסלול של התרסקות". נציגי ארה"ב וישראל נעדרו מהאולם

נאום שיטנה אל מול אומות העולם. נשיא איראן, מחמוד אחמדי-נג'אד, אמר אמש (יום ג') בנאומו בעצרת הכללית של האו"ם כי "המשטר הציוני נמצא היום במסלול ברור של התרסקות ואין כל דרך שייחלץ מהביצה שיצרו הוא ותומכיו". אחמדי-נג'אד הקדיש את תחילת נאומו להרצאה תיאולוגית והמשיך לביקורת נוקבת על "שלטון קומץ הציונים" בכלכלה העולמית ובתהליך קבלת ההחלטות הפוליטיות. בסיום נאומו זכה למחיאות כפיים מהנוכחים. נציגי ישראל וארה"ב נעדרו מהאולם במהלך הנאום.

 

עצרת האו"ם ה-63

 

"הציונים הפושעים והכובשים ממשיכים מזה 60 שנה במסע ההרג שלהם בפלסטין. הם הקימו ממשלה באמצעות איסוף אנשים

ממקומות שונים בעולם והביאו אותם למדינה של אנשים אחרים, תוך רציחת תושביה האמיתיים של הארץ הזאת. מועצת הביטחון לא יכולה לעשות דבר ולפעמים, עקב לחץ של מעצמות, אפילו תומכת ברוצחים הציוניים", אמר.

 

בהתייחס לתוכנית הגרעין של ארצו, אמר אחמדי-נג'אד כי "למרות שהתוכנית נועדה למטרות אזרחיות וחרף שקיפותנו, כמה מדינות בריוניות ניסו לשים מכשולים בפני איראן באמצעות סנקציות פוליטיות וכלכליות. אלה אותן מדינות שיצרו דורות שלמים של נשק גרעיני ושאחת מהן היתה אחראית להירושימה ונגסקי. הן לא מתנגדות לנשק אלא להתקדמות של מדינות אחרות ומנסות ליצור מונופול על טכנולוגיה כדי לכפות את רצונם על אומות אחרות.

 

"איראן תומכת בדיאלוג, אך לא קיבלה וגם לא תקבל דרישות בלתי חוקיות. הגיע הזמן שסוכנות הגרעין של האו"ם תכין דו"ח ברור שיעסוק בפעילות הגרעינית של מדינות אלה ושתוקם ועדה לפירוק גרעיני, שתכלול נציגים ממדינות עצמאיות אשר יפקחו על פירוקן", הוסיף.

 

"קומץ של בריונים השולטים במרכזים הכלכליים"

לאחר מכן שב אחמדי-נג'אד לתקוף את "המשטר הציוני" ואמר: "קומץ של ציונים שקרנים משחקים בהגינות, היושרה ובזכויותיהם של האומות האירופיות והאמריקניות. למרות שמדובר במיעוט זעום, הם שולטים בחלק ניכר מהמרכזים הכלכליים והמוניטריים וכן בקבלת ההחלטות הפוליטיות במדינות אלה. זה הרה אסון להתרשם כיצד במערכות בחירות צריכים מועמדים לבקר את בני העם הזה, להשתתף בכינוסיהם ולהתחייב למלא אחר האינטרסים שלהם כדי לקבל תמיכה תקשורתית או כלכלית.


אחמדי-נג'אד נואם, הערב (צילום: רויטרס)

 

"תושבי אמריקה הגדולה ומדינות שונות באירופה צריכים להיענות לדרישותיהם של מספר מצומצם של אנשים רכושנים. אומות אלה מבזבזות את הגינותן ומשאביהן על הפשעים והכיבושים והאיומים של המערכת

הציונית – שלא לטובתן. המחשבות והמעשים של אלה החושבים שהם נעלים יותר מאחרים ורואים באחרים נחותים, המבקשים להישאר מחוץ למעגל האלוהי ולהיכנע לשאיפותיהם המטריאליסטיות האנוכיות, המבקשים להרחיב את טיבם האכזרי והשתלטני - הם שורש הבעיות בחברה האנושית כיום. 

 

"היום המשטר הציוני נמצא במסלול ברור של התרסקות ואין כל דרך שייחלץ מהביצה שיצרו הוא ותומכיו. הרפובליקה האיסלאמית של איראן - מכבדת את התנגדותם של תושבי פלסטין הכבושה ומביעה תמיכה בה - מגישה את הפתרון ההומני שלה המבוסס על משאל עם חופשי בפלסטין, שבו תיקבע טיב המדינה שתוקם בכל האדמות הפלסטיניות. הפתרון הוגש למזכ"ל האו"ם", אמר. הוא ציין גם כי "האימפריה האמריקנית בעולם מגיעה אל סוף דרכה ושליטיה הבאים חייבים להגביל את התערבותם לאזור שבתוך גבולות המדינה".

 

בנוגע למלחמה הנמשכת בעיראק, אמר נשיא איראן כי עיראק "הותקפה תחת הסיבה המוטעית של הפלת רודן וגילוי נשק להשמדה המונית. הדיקטטור הופל והנשק לא התגלה. ממשלה דמוקרטית הוקמה אך שש שנים אחר כך, הכובשים עדיין פה. לתושבי עיראק אין כל כבוד והאו"ם אינו מסוגל לפתור את הבעיות ולסלק את התוקפנים".

  

קודם לנאומו של אחמדי-נג'אד, אמר נשיא המדינה שמעון פרס בשיחה עם כתבים כי הוא "מעודד מהמסרים ששמע"

בנאומיהם של מזכ"ל האו"ם, נשיא ארה"ב ונשיא צרפת, אך "מוטרד לנוכח המסרים שישמעו בנאומו של נשיא איראן".

 

"זהו נאום שקורא לחזרה לעידן חשוך של שנאה, איבה וחוסר כבוד לזכויות אדם בסיסיות. אחמדי-נג'אד חושב שהוא הסמכות העליונה לענייני העולם, אך אין לו כל זכות להחליט מי הטוב ומי הרע. המציאות היא שבני כל הדתות, הצבעים והלאומים נוצרנו שווים. אנחנו מעולם לא קראנו לחסל אף מדינה אחרת ולא רואים בעם האיראני כאויב. יש לנו היסטוריה ענפה עימו. המלך כורש היה ראשון הציונים", אמר פרס.


פורסם לראשונה 23/09/2008 23:21

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דנה צימרמן
אחמדי-נג'אד באו"ם
צילום: דנה צימרמן
מומלצים