שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  שני צעירים נוספים לקו בסיבוכים בעקבות פירסינג
  שני צעירים הובהלו לבית החולים הלל יפה לאחר שעשו פירסינג בלשון ובאוזן, האחד לקה בדימום משמעותי והשני - בזיהום. רק בשבוע האחרון נפטר חייל שניקב את לשונו ובן 14 אושפז עקב זיהום בחזה לאחר פירסינג בפטמה. מומחה: מדובר במאות מקרים מדי שנה

  הפירסינג ממשיך לגבות קורבנות: רק לפני שבוע נפטר החייל שעשה פירסינג בלשון, ימים אחר-כך דווח שילד בן 14 לקה בזיהום קשה וכאבים בחזה עקב מוגלה שהצטברה סביב פירסינג בפטמה, וכעת מדווחים שני מקרים נוספים של סיבוכים הקשורים בפירסינג.

   

  שני הצעירים הובהלו לבית החולים הלל יפה בחדרה בארבעת הימים האחרונים, האחד לקה בדימום עז בלשון עקב פירסינג שפצע כלי דם גדול. השני לקה בזיהום של אחת האוזניים עקב פירסינג שנעשה באיזור סחוס האפרכסת. שני הצעירים טופלו במחלקת אף אוזן גרון וישוחררו בימים הקרובים לבתיהם.

   

  מאות סיבוכים בשנה

  לדברי ד"ר יצחק ברוורמן, מנהל היחידה לאף אוזן גרון, מגיעים מידי שנה מאות צעירים לבית החולים כשהם סובלים מסיבוכי הפירסינג. "ראינו צעירים שלקו בזיהומים, בצקת בלשון, בליעת הפירסינג ופציעת הוושט וגם כאלה שלקו בסיבוכים קשים יותר כמו החייל שנפטר בשבוע שעבר".

   

  לדברי ברוורמן, רוב הצעירים המגיעים לאישפוז עקב סיבוכי פירסינג, ביצעו את הנקב בגוף במקומות בהם לא מקפידים על סטריליות, שימוש בכלים חד פעמיים, כפפות או השגחה רפואית על המנקבים. "פירסינג הוא פעולה כירורגית לכל דבר", אומר ברוורמן, "אם בחדר ניתוח מקפידים על חיטוי וסטריליות, וודאי שכך צריך להיעשות גם במקום שבו עושים פירסינג".


  פירסינג בפטמה. אזור מסוכן המועד לזיהום (צילום: פוטוס)

   

  חלק מהאיברים בהם מבוצע הפירסינג מסוכנים במיוחד: כך למשל, פירסינג בלשון עלול לגרום לדימום או לבצקת חמורה עד כדי חנק. פירסינג בחלק העליון של האפרכסת מלא בסחוס הרגיש מאוד לזיהומים, זאת בניגוד לתנוך האוזן המכיל עור ורקמת שומן. פירסינג מסוכן גם במקום אחרים כמו סחוס הנחיריים, הפטמה, ואיברי המין.

   

  הערכה: כ-20% מהצעירים מבצעים פירסינג

  לפני כשנתיים הציג שר הבריאות לאישור ועדת העבודה והרווחה בכנסת תקנות חדשות ומחמירות לביצוע פירסינג. ההנחיות קבעו כי על המטפל ללבוש כפפות חד פעמיות בעת הטיפול בלקוח וכפפות סטריליות עם משיכת פנים בעת ניקוב איברי המין, על משטח העבודה תהיה חובה לפרוס מגבת סטרילית לשימוש חד פעמי. ההנחיות עוד קבעו כיצד יש לחטא את המקום ולהדריך את המטופל במקרה של תופעות לוואי לאחר הפעולה.

   

  על פי ההערכות, כ-20 אחוז מהצעירים בישראל מבצעים פירסינג בגופם. משרד הבריאות ממליץ למי שמעוניין לבצע פירסינג לבדוק שהחנות נקייה, שקיים בה מכשיר חיטוי, שהעובד שמבצע את הניקוב משתמש בכפפות ובכלים חד פעמיים, ושהעובד מדריך את המטופלים לפנות לסיוע רפואי במקרה של הופעת סימני זיהום, דימום או סיבוכים אחרים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גבי מנשה
  פירסינג. סכנת דימום בלשון
  צילום: גבי מנשה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים