שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  "עתיד ירושלים תלוי בתושבים הצעירים"
  "רבים מבין הירושלמים מושכים כתפיים באדישות לנוכח מצב העיר, ואינם מאמינים בכוחם לשנות את המצב. אחרים מספידים את ירושלים וטוענים כי המחנה הציוני איבד אותה, וכי מדובר ב'עיר גמורה' שנשלטת על ידי הרוב החרדי בעיר". עמית פוני קורא לצעירים הירושלמים לצאת מהאדישות וללכת לקלפי

  אחד מהקולגות שלי, בלוגר תל אביבי, אמר בחכמה שתשומת הלב המוקדשת לבחירות הכלליות בהשוואה למקומיות צריכה להיות הפוכה. תוצאות הבחירות לרשויות המקומיות משפיעות הרבה יותר על חייו של האזרח הקטן מאלו הכלליות: החינוך, התברואה, התכנון והבנייה, חיי התרבות, תחבורה והיבטים רבים הנוגעים לחיי היומיום של כולנו, נמצאים באחריות הרשות המקומית.

   

  תושבי ירושלים חשים את השפעת הרשות המקומית על בשרם כבר שנים רבות: התנהלות שערורייתית של פרויקט הרכבת הקלה, הקצאת קרקעות מפלה לטובת עמותות חרדיות, השתוללות מחירי הדיור ותופעת עיר הרפאים, ייבוש מוסדות התרבות, הסחבת בבניית הארנה, מצב הניקיון המחפיר והמשך הגירת הצעירים הן רק חלק מהבעיות של בירת ישראל.

   

  רבים מבין הירושלמים מושכים כתפיים באדישות לנוכח מצב העיר, ואינם מאמינים בכוחם לשנות את המצב. אחרים מספידים את ירושלים וטוענים כי המחנה הציוני איבד אותה, וכי מדובר ב"עיר גמורה" שנשלטת על ידי הרוב החרדי בעיר.

  הצהרות לחוד ומציאות לחוד. החרדים, מהווים רק 24% מתושבי העיר, והם זוכים בעמדות המפתח בעירייה הודות לאחדות סיעתית ואחוזי הצבעה גבוהים. בעוד שבמגזר הציוני התקיים השילוב הקטלני שבין פיצול מועמדים ושיעורי הצבעה נמוכים.

   

  אין צורך בסקרים ובמומחי בחירות: העלאת שיעורי ההצבעה תביא לבחירת ראש עירייה ומועצת עיר המייצגים נאמנה את מגזרי האוכלוסייה השונים בירושלים. גורלה של ירושלים נמצא בידיים של כולנו.

   

  המגזר המשמעותי ביותר בבחירות הקרובות הוא צעירי ירושלים. 120 אלף  צעירים וצעירות חיים בירושלים, הם דור העתיד של העיר והיא זקוקה להם כמו אוויר לנשימה. הגיע הזמן שהצעירים יהיו כוח פוליטי רציני בירושלים, וידרשו מהמועמדים השונים תשובות ותכניות ברורות בנוגע לצעירים. אין להסתפק רק בדרישות אלא חייבים לקום ולעשות מעשה: בראש ובראשונה להקדיש 5 דקות למען עתיד 5 השנים הבאות של ירושלים ולהצביע ב- 11.11. 08. הצעירים הם אלו שיניעו את המהפכה שירושלים מייחלת לה.

   

  כדי להילחם באדישות ולסחוף את הצעירים למעגל העשייה הקמתי בעזרת עוד חברים

  ירושלמים, את "לא עוזבים את העיר"- בלוג שמספק את המידע הדרוש לקראת הבחירות: קישורים להתארגנויות הצעירות בעיר, לארגונים חברתיים, העברת כתובות לירושלים ומידע לגבי הרשימות השונות למועצת העיר. הבלוג הזה הוא שירות לבוחר הירושלמי הצעיר שרוצה להציל את העיר ולא תמיד יודע איך.

   

  אז מה אפשר לעשות? אפשר להתעדכן במה שקורה במועצה וברחוב, להעלות הצעות מעניינות את אחוז הבחירות, או להתנדב לפעול העלאת המודעות בקרב הסטודנטים והצעירים האחרים בבירה.

   

  בקיצור- יש הרבה מה לעשות, אתם מוזמנים לנצל את מה שאתם טובים בו כדי לעשות הבדל בעיר שלנו, ולהצטרף לקהילה  הולכת וגדלה של צעירים ירושלמים אכפתים. אם נמשיך ככה, נדאג לכך שב-11 לנובמבר המתקרב אלינו במהירות, כולם ינצלו את זכותם הדמוקרטית, ואנחנו, צעירי העיר, לא נוכל עוד לשבת ולקטר ש"גורל ירושלים לא בידינו", והכי חשוב- לא נעזוב את העיר!

   

  • הכותב הוא צעיר ירושלמי שאכפת לו. לבלוג "לא עוזבים את העיר" לחצו כאן .

   


  גולשים המעוניינים לפרסם מאמרים, הגיגים, מחשבות ודעות אודות החברה בישראל ובעולם, מוזמנים לשלוח לדוא"ל hevra@y-i.co.il ולציין בנושא - עבור מדור "קריאה לסדר". החומרים יפורסמו בהתאם לשיקולי המערכת.

   

  לקריאות נוספות לסדר:

  "להפסיק לאלתר את גירוש הפליטים אל מותם "

  "אין לנו על מי לסמוך, אלא על אבינו שבקביים "

  "ישראל בעליה? "

  "האוצר קובר את תוכנית הקליטה לאתיופים "

  "שנת שמיטה: בואו נשמוט לחייבים את חובם "

  "הלאום שלי: ישראלי "

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "את היחידה אני נשבע?"
  צילום: דורון ניסים, רשות הטבע והגנים
  רוח טובה
  יד שרה
  כיתבו לנו
  מומלצים