שתף קטע נבחר

הסנאט ינסה היום להציל את תוכנית החירום

הדמוקרטים, שנחלו תבוסה בהצבעה בבית הנבחרים, יידרשו להכניס מספר שינויים בהצעת החוק כדי לשכנע את הרפובליקנים לאשר את התוכנית להצלת הכלכלה האמריקנית

למרות התבוסה שנחלו הדמוקרטים בבית הנבחרים, ינסה היום (ד) הסנאט לאשר את תוכנית החירום. זאת, לאחר ששלשום דחה בית הנבחרים את התוכנית לסיוע לכלכלת ארה"ב בהיקף של 700 מיליארד דולר.

 

בעקבות כך קרסה שלשום הבורסה בוול סטריט, ומדד הדאו ג'ונס רשם את הנפילה החד יומית החדה ביותר שלו אי פעם, ובכך מחק כטריליון דולר משווי השוק של המניות הנסחרות במדד. מדד ה-S&P 500 צנח בלילה ב-8.4% , לשפל של עשרים שנה. אמש כבר עלו השערים בוול סטריט בתקווה לאישור התוכנית.

 

הדמוקרטים יצטרכו לשכנע את הרפובליקנים בנחיצותה של התוכנית להצלת הכלכלה האמריקנית ויידרשו להכניס מספר שינויים בהצעת החוק במטרה להעביר אותה בסנאט. 225 הקולות שהתנגדו לאישור תוכנית החירום כוללים 133 רפובליקנים, שאליהם הצטרפו 95 דמוקרטים.

 

כפי הנראה צפויים הרפובליקנים השמרנים ללחוץ להחלת תוכנית ביטוח מנדטורית לניירות ערך מגובות משכנתאות. הם ינסו גם להביא את רשות ניירות ערך האמריקנית להעריך את ערכם של נכסים בעייתיים לפי שווים האמיתי.

 

הדמוקרטים ינסו לדחוף לכיוון שינוי שיאפשר לשופטים הדנים בבקשות פשיטת רגל לשנות את תנאי המשכנתא שלקחו אזרחים על ביתם ונקלעו לפשיטת רגל, אולי אפילו להקל את תשלום הקרן. אם דרישה זו תתקבל, ייטו המאזניים לכיוון הדמוקרטים, שעדיין מנסים להעביר את תוכנית החירום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בוול סטריט מחכים לסנאט
צילום: איי אף פי
מומלצים