שתף קטע נבחר

אולמרט: מקור המשבר הפיננסי - בחו"ל

רה"מ אומר כי הירידות החדות בשוק ההון נגרמו בשל המצב בעולם, ולא כתוצאה מאי יציבות של החברות במשק הישראלי. נתניהו: יהיו קשיים, לא פוסל התערבות ממשלתית

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, התייחס בצהריים (ב') למשבר הכלכלי בעולם, ואמר כי המצב הכלכלי בבורסה אינו פועל יוצא של אי יציבות בחברות במשק הישראלי, השומרות על נזילות גבוהה ועל ביטחון כלכלי. "הירידות הן חלק מהמתרחש בבורסות בעולם. אין משבר כלכלי כתוצאה ממשהו שקורה בישראל", אמר אולמרט בשיחה עם כתבים טרם המראתו למוסקבה.

 

ראש הממשלה התייחס גם לסוגיית התקציב, ואמר כי אין לפרוץ את מסגרת התקציב: "העובדה שיש תקציב שאושר בממשלה ב-24 באוגוסט היא אחד הנכסים הגדולים של המשק הישראלי ואין לגעת בו בשום אופן", אמר.

 

אולמרט הוסיף ואמר שקיבל פניות רבות לפרוץ את מסגרת התקציב, עוד לפני קבלת ההחלטה, אך הדגיש: "ברגע שהתקציב ייפתח ולו באופן זעיר ייצור הדבר התפתחויות לא טובות. כך סבור נגיד בנק ישראל, בעל ניסיון רב בניהול משברים - בין היתר בפיתרון המשבר במזרח אסיה".

 

נתניהו: "הקשיים לא יפסחו עלינו"

גם שר האוצר לשעבר, בנימין נתניהו, התייחס היום למשבר הכלכלי העולמי ואמר: "אנחנו נמצאים במצב טוב יותר מרוב כלכלות העולם. יהיו קשיים, הם לא יפסחו גם עלינו, אך בשל החוסן הכלכלי שלנו שלא היה קיים בעבר, נצלח זאת".

 

עוד אמר נתניהו, כי אינו פוסל מצב של התערבות ממשלתית לפתרון המשבר. הדברים נאמרו במהלך כנס המתקיים היום בנצרת להשקת מרכז ערבי-ישראלי לטכנולוגיה והיי-טק.

 

בתוך כך אומרים בסביבתה של יו"ר מפלגת קדימה, ציפי לבני, כי "החלטות על טיפול במשק הן לא חלק ממשא ומתן פוליטי. התנהלות פוליטית אחראית לא קשורה לדרישות ומצבים פוליטיים ומפלגתיים".

 

 

בהכנת הכתבה השתתפו אטילה שומפלבי, רוני סופר ושרון רופא אופיר

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שומר על המסגרת. אולמרט
צילום: רויטרס
חוסן כלכלי. נתניהו
צילום: ששון תירם
מומלצים