שתף קטע נבחר

המועמד הערבי בירושלים חבר לגאידמק

המוכתר של הכפר צור באהר הכריז על התמודדתו לראשות העיר רק בחודש שעבר וכבר החליט לפרוש מהמירוץ. זוהיר חמדאן סיכם עם גאידמק כי ישמש כיועצו לענייני מזרח ירושלים אם ייבחר

זוהיר חמדאן, המוכתר של הכפר צור באהר שבירושלים, החליט לחזור בו מכוונתו להתמודד לראשות העיר. חמדאן חתם היום (ג') על הסכם עם מועמד אחר לראשות העיר, ארקדי גאידמק, לפיו ישמש כיועצו לענייני מזרח ירושלים, אם זה ייבחר.

 

גאידמק מקווה כי הצטרפותו של המוכתר תסייע לו לזכות בקולות הערבים בעיר, מאחר שהוא מפגר בסקרים אחרי המועמד המוביל ניר ברקת וחבר הכנסת מאיר פרוש (יהדות התורה). פעולה זו מתווספת לצעדים אחרים שנקט גאידמק במהלך מסע הבחירות, בהם הקמת מטות המיועדים לציבור החרדי.

 

החלטתו של חמדאן לחבור למטה גאידמק הפתיעה רבים, משום שרק לפני חודש הודיע על התמודדותו. בנוסף, הוא לא היסס בעבר להתבטא נגד גאידמק. בראיון שהעניק ל-ynet סיפר המוכתר כי הוא אינו מתרשם מאיש העסקים, על אף שזה הבטיח למנות סגן ערבי אם יזכה בבחירות.

 

"בן אדם שמתמודד חייב להיות בעניינים פה", טען אז חמדאן. "שלא יביאו אנשים שלא יודעים מה זה... אנחנו לא מעוניינים בדיבורים, אלא במעשים. מי שינהל את העיר חייב להיות עממי. רק אדם עממי יודע מהם הצרכים האמיתיים של העיר. אף ערבי לא מחכה לגאידמק. הערבים יבססו ויממנו את עצמם בכוחם שלהם".

 

חמדאן הסביר הערב ל-ynet את המניעים שגרמו לו לפרוש מהמירוץ ולהצטרף לצוותו של גאידמק: "בתור ערבי ובתור מנהיג במזרח העיר יש לי את הכוח שלי. אני מביא הרבה קולות למען העם שלי ולמען הדרך שלי, ולפי דעתי גאידמק ינצח. ברגע שחתמתי איתו על ההסכם להיות יועצו, סימן שהצלחתי במשימתי".

  

מוקדם יותר היום המליץ מנהל הבחירות בירושלים לגאידמק לשנות את שמו. הסיבה היתה שבתעודת הזהות שלו מופיע שמו העברי אריה בר-לב. אם לא ישנה גאידמק את שמו, יופיע על פתקי הבחירה בקלפיות כינויו העברי, שאינו מוכר לרבים.

 

גאידמק, הגיש אמש את מועמדותו למנהל הבחירות בעירייה תחת שמו המוכר בציבור, אך במנהל גילו כי בתעודת הזהות של איש העסקים מופיע השם אריה בר-לב. במנהל הסבירו כי משום שהחוק מחייב התאמה בין השם שיופיע

על טפסי המועמדות לבין השם הנמצא בתעודת זהות, יאלץ איש העסקים לפנות למשרד הפנים על-מנת לחזור לשמו המקורי ארקדי גאידמק.

 

לאיש העסקים יש אפשרות להתמודד בבחירות תחת שמו העברי, ולוותר על הפניה למשרד הפנים. ההערכה היא כי גאידמק לא יבחר באפשרות הזו, משום ששמו העברי אינו מוכר בקרב קהל הבוחרים הירושלמי.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מביא קולות. חמדאן
צילום: גיל יוחנן
חבר חדש. גאידמק
צילום: גיל יוחנן
מוביל בסקרים. ברקת
צילום: גיל יוחנן
מומלצים