שתף קטע נבחר

י-ם: פרוש חילק אוכל בשוק; חשד שהפר את החוק

תומכי המועמד החרדי בירושלים הציבו בשוק דוכני מזון ושתייה ואת פרוש לווה נגן סקסופון. החוק קובע: אסור לנגן בתעמולת בחירות ואסור להגיש מאכלים או משקאות

פרסום ראשון: המועמד החרדי לראשות העיר ירושלים, הרב ח"כ מאיר פרוש, השתמש בדוכני מזון ושתייה במהלך סיור בחירות שערך בצהריים (יום א') בשוק מחנה יהודה. מדובר בעבירה לכאורה על חוק הבחירות (דרכי תעמולה), האוסר על שימוש בהגשת מאכלים ומשקאות בתעמולת בחירות. חבר המועצה סער נתנאל הגיש תלונה בנושא לוועדת הבחירות.


פרוש בשוק מחנה יהודה (צילום: רונן מדזיני)

 

מסביב לדוכן התנוססו שלטים עליהם נכתב "ירושלים תאהב את פרוש" ו" I love porush", הדוכן כלל דברי מאפה מתוקים ומלוחים, פירות שונים וכוסיות עם מיץ ענבים. כאשר הגיע המועמד לדוכן, חילקו תומכיו את כוסות מיץ הענבים ופרוש ברך את הקונים בשוק בברכת חג שמח. "אני מאחל לכולם חג שמח, ולכל ראשי השוק והסוחרים שלא יהיה לכם זמן להתעסק עם פוליטיקאים, שהשוק יהיה מלא באנשים והקופה תהיה מלאה", הוא איחל.

 

פרוש ערך את הסיור כשהוא מלווה בפמליית תומכים ובינהם נגני קלרינט וסקסופון אשר ליוו אותו בנגינת "אני מאמין בביאת המשיח".

 

סעיף 8 לחוק דרכי תעמולה קובע כי "לא תהא תעמולת בחירות מלווה תכניות בידור, לרבות הופעות של אמנים, נגינה, זמרה, הצגת סרטים ונשיאת לפידים; לא תהא תעמולת בחירות קשורה במתן מתנות, ופרט למסיבות בבתים פרטיים לא תהא קשורה בהגשת מאכלים או משקאות".


עוגיות, פירות וגם שתייה. הדוכן של פרוש (צילום: רונן מדזיני)

 

ממטה פרוש נמסר בתגובה: "לגבי דוכני האוכל, זו היתה התארגנות ספונטאנית של כמה מסוחרי השוק. למטה ולמארגנים לא היתה יד ורגל בכך, פרט לכך שיידעו אותנו שבמהלך הסיור תהיה נקודה שכזו. לגבי הסקסופון והקלרינט: זה היה בהתנדבות מלאה, ללא שכר וללא שום תמורה".

 

בעקבות המקרה, פנה סער נתנאל לוועדת הבחירות בדרישה לנקוט בצעדים כנגד פרוש. נתנאל נימק את את פנייתו: "זאת התחלה מאוד גרועה למאיר פרוש, אם כך הוא מתנהג בתעמולת הבחירות, איך יהיה אפשר לצפות ממנו שישמור על כללי מינהל תקין ושלטון החוק בעיריית ירושלים? ראוי שמי שינצח בירושלים יהיה המועמד הטוב ביותר, או הפחות גרוע במקרה

 שלנו, ולא מי שיצטיין באפיית עוגות".

 

עימות אחד נרשם לקראת סוף הסיור כאשר קבוצה מתומכי תנועת "התעוררות" הקוראת לציבור החילוני לצאת מהבתים ביום הבחירות ולהצביע, נצמדה לפמליית פרוש וקראה בעזרת מגאפונים "אל תאמינו לפרוש", "הוא יתמוך רק בחרדים", ו"לא עוד חמש שנים של שלטון דתי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ פרוש. ברכה עם מיץ ענבים
מומלצים