שתף קטע נבחר

אחרי העימות: אובאמה ומקיין שוברים דיסטנס

שני המועמדים לנשיאות ארה"ב החליפו בדיחות בארוחת ערב חגיגית בניו-יורק. אובאמה: "הגעתי לפה מקריפטון כדי להציל את כדור הארץ". מקיין: "שמח לראות פה תומכים - ערב טוב, הילארי"

יממה אחרי העימות השלישי והאחרון, המירו שני המועמדים לנשיאות ארה"ב את חילופי ההאשמות בחילופי הלצות ושפע של הומור עצמי. בארוחת ערב חגיגית בניו-יורק, אמר הלילה (יום ו') הרפובליקני ג'ון מקיין, כי הוא "החליט לפטר את כל צוות היועצים שלו ולהחליפם בג'ו השרברב מאוהיו". ברק אובאמה הסביר כי הכוח הגדול ביותר שלו הוא "בענווה שלי".

 

"בניגוד לשמועות ששמעתם, אני לא נולדתי באבוס. האמת היא שנולדתי בקריפטון ונשלחתי לכאן על-ידי אבי, ג'ור-אל, כדי להציל את כדור הארץ", אמר אובאמה בהשאלה מסיפורו של גיבור-העל המצויר, סופרמן.

 

 

מקיין התלוצץ כי הדמוקרטים כבר החלו לתקוף את ג'ו, השרברב מאוהיו שעמד במוקד חלקו הראשון של העימות: "מה שהם לא יודעים זה שג'ו השרברב חתם לאחרונה חוזה מאוד משתלם עם זוג עשיר, והוא הולך לעשות את כל עבודות האינסטלציה בשבעת הבתים שלהם", אמר וגרר צהלות צחוק באולם. 

  

השניים נאמו בארוחת הערב השנתית לזכרו של מושל ניו-יורק לשעבר, אלפרד "אל" סמית - אירוע צדקה שמאורגן על-ידי נאמני הקהילה הקתולית של ניו יורק למען ילדים נזקקים. באירוע, במהלכו גוייסו כ-64 מיליון דולרים, נוהגים לנאום פוליטיקאים שונים ובכל שנת בחירות - גם המועמדים לנשיאות. השנה נערכה ארוחת הערב יממה בדיוק לאחר העימות האחרון והמכריע במירוץ לבית הלבן. 

 


שוברים דיסטנס (צילום: AP)

 

מקיין התבדח לא רק על חשבונו של אובאמה, אלא גם עם חשבון היריבה בבחירות המוקדמות, הילארי קלינטון: "אפילו בחדר הזה, שמלא בדמוקרטים גאים ממנהטן, אני לא יכול להתנער מהתחושה שחלק מהאנשים פה מקווים להצלחתי. הילארי, אני שמח לראות אותך פה הערב".

 

מקיין אמר כי אובאמה "מוכן לכל מצב. אפילו לאפשרות של התאוששות דרמטית או פתאומית של שוק ההון. נאמר לי כי ברגע שייראה סימן ראשון להתאוששות, הוא ישהה את הקמפיין ויטוס מיד לוושינגטון כדי לטפל בזה", אמר בהומור-עצמי, בהתייחסו להודעתו מיד עם פרוץ המשבר הכלכלי כי הוא משהה את הקמפיין שלו וטס לוושינגטון.

 

אובאמה התלוצץ על נאום הקבלה שלו בפני הוועידה הדמוקרטית שלו, שנערך בפני קהל של עשרות אלפי תומכים באיצטדיון פוטבול. "אני חייב לומר שאני כבר לא רגיל לאירועים במקומות מסוג כזה. במקור נאמר לי שנוכל להעביר את הנאום לאצטדיון היאנקי'ז". הוא עצר, הסתכל סביבו: "מישהו יכול להגיד לי מה קרה לעמודים היוונים שביקשתי?".

 

שני המועמדים סיימו את הנאום בברכות האחד לשני. מקיין הלל את אובאמה בשל "כשרונו הגדול, האנרגיה והנחישות. לא בכדי הוא השפיע על כל כך הרבה אנשים במפלגה שלו ומחוצה לה. אני לא יכול להגיד שאני מאחל לו בהצלחה, אבל אני מאחל לו כל טוב".

 

אובאמה אמר כי מעט מאוד אמריקנים שירתו את ארצם "באותו כבוד והצטיינות" כמו מקיין. בבחירות בעוד כמעט שבועיים נדע מי מהשניים יצחק אחרון. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
אובאמה בארוחת הערב
צילום: AP
מומלצים