שתף קטע נבחר

קניון חולון מוותר על בתי הקולנוע לטובת המשביר

אחרי אפריקה ישראל, גם קבוצת עזריאלי מוציאה בתי קולנוע מהקניונים. השטח שיתפנה בקניון יועבר למשביר לצרכן בפברואר 2009. פאר נדיר, מנכ"ל קניוני עזריאלי: ההחלטה - בעקבות הרחבת בתי הקולנוע במערב ראשון לציון

היזמים ממשיכים להוציא את בתי הקולנוע מהקניונים. ל"כלכליסט" נודע כי קבוצת עזריאלי מפנה את מתחם בתי הקולנוע של גלובוס גרופ מקניון חולון לטובת סניף של רשת המשביר לצרכן.

 

סניף המשביר ישתרע על פני כל השטח שבו פעלו חמשת בתי הקולנוע - 1,500 מ"ר. על פי ההערכות תשקיע המשביר בפתיחתו כ־2 מיליון דולר. החוזה בין עזריאלי לרמי שביט, בעלי רשת המשביר לצרכן, נחתם לעשר שנים עם אופציית יציאה למשביר לאחר חמש שנים. השטח יועבר לידי המשביר ב־1 בפברואר 2009, והבנייה צפויה להימשך כארבעה חודשים.

 

המשביר לצרכן מהווה מקור משיכה של לקוחות לקניונים, ולכן, אף שבקבוצת עזריאלי התלבטו אם לחלק את שטח בתי הקולנוע בין כמה חנויות ששכר הדירה שלהן יחד יהיה גבוה מזה של המשביר לבד, הוחלט לבסוף להעניק את כל השטח לרשת.

 

גלובוס גרופ שילמה לקבוצת עזריאלי 15 דולר למ"ר, לפי ההסכם שנחתם לפני עשר שנים. על פי הערכות, המשביר תשלם 25 דולר למ"ר. מנכ"ל קניוני עזריאלי, פאר נדיר, אישר את המידע ומסר כי ההחלטה להוציא את בתי הקולנוע מהקניון נובעת מהרחבת קונספט בתי הקולנוע במערב ראשון לציון. "ראשון לציון מתפתחת לעיר של בתי קולנוע, עם סינמה סיטי ועם פרויקט מתוכנן של תיאטראות ישראל, וגם בקניון הזהב מדברים על הרחבת מתחם הקולנוע, כך שבתי הקולנוע בקניון חולון לא יעמדו בתחרות".

 

זו החלטה ראשונה בקבוצת עזריאלי להשאיר קניון ללא בית קולנוע - מגמה שהחלה באפריקה ישראל, שהיתה הראשונה להוציא את מתחם בתי הקולנוע מקניוני רמת אביב וסביונים לטובת חנויות קמעונאיות. עם זאת, לדברי נדיר, לא מדובר במגמה. "נכון שקומפלקסים קטנים מאבדים מכוחם, אך אנחנו בוחנים כל קניון לגופו ובהתאם לסביבה שבה הוא פועל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
צילום: עומר הכהן
המשביר בתל אביב. עכשיו גם בחולון
צילום: עומר הכהן
מומלצים