שתף קטע נבחר

גרמניה מגבילה את שכר מנהלי הבנקים

הקבינט הגרמני אישר כללים נוקשים שיחולו על בנקים שמעוניינים לנצל את כספי תוכנית החילוץ של ממשלת גרמניה למגזר הפיננסי, בהם הגבלת שכר לחצי מיליון אירו לשנה וביטול תוכניות בונוסים, פרישה ודיבידנדים

הקבינט הגרמני אישר היום (ב') כללים חמורים שיחולו על בנקים שמעוניינים להשתתף בתוכנית החילוץ של ממשלת גרמניה למגזר הפיננסי. בין הכללים נקבעו גם הגבלות על משכורות של בכירים, הגבלות על בונוסים והגבלות על חבילות פרישה.

 

משבר כלכלי עולמי: סיקור מיוחד ב-ynet

 

תוכנית החילוץ הגרמנית נחשפה בתחילת השבוע שעבר ואושרה בבתי המחוקקים ביום שישי. התוכנית, הכוללת סיוע בהיקף של חצי טריליון אירו לבנקים בגרמניה ואולי גם הלאמה חלקית שלהם, היא חלק מהצעדים המתואמים שביצעו מדינות אירופה בניסיון להחזיר את האמון למגזר הפיננסי. היום התכנס הקבינט כדי לקבוע את הכללים להשתתפות בתוכנית.  

 

דובר משרד האוצר הגרמני אישר כי הקבינט תמך בדרישות, שכוללות פיצוי "הולם" למנהלים. הקבינט הסכים שמשכורות גבוהות מ-500 אלף אירו לשנה ייחשבו ל"בלתי הולמות".

 

בהודעה שפרסם הקבינט נאמר כי "הקריטריונים לפיצוי הולם מבוססים על אחריות וביצועים אישיים, התנאים בשוק וההצלחה של החברה לעומת אחרות בתחום". בנקים שמשתתפים בתוכנית יאלצו גם לוותר על תוכניות פרישה ובונוסים, ולא יוכלו לשלם דיבידינדים כל זמן שהם משתמשים בכספי הממשלה. בנוסף, כל בנק יוכל לקבל מימון של עד 10 מיליארד אירו.

 

בנקים גרמנים מהססים לפנות לקבלת כספים ממשלתיים, מאחר וצעד כזה ישלח מסר שלילי לשווקים הפיננסים. אך במהלך סוף השבוע דווח כי בנק באיירן LB צפוי לנצל את תוכנית החילוץ הממשלתית. בנוסף, מנכ"ל קומרצבנק אמר שהבנק שלו יבחן מקרוב את האפשרות להשתמש בתוכנית. מנכ"ל דוייטשה בנק יוזף אקרמן שולל בינתיים צעד כזה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הבנקים בגרמניה: אצל הייקים אין חכמות
צילום: AFP
מומלצים