שתף קטע נבחר

לבני ואולמרט: אסור לתת לעמיר לדבר בתקשורת

יו"ר קדימה ציפי לבני בירכה על החלטת ערוצי הטלוויזיה לגנוז את הראיון עם רוצחו של ראש הממשלה רבין. לבני קבעה כי יגאל עמיר הוא "רוצח קטן ושפל שגרם נזק גדול לישראל", וראש הממשלה אולמרט אמר: "ניתן להצטער על העיסוק המיותר ברוצח ולא בנרצח"

יושבת ראש קדימה, שרת החוץ ציפי לבני, אמרה אמש (יום ו') כי אסור לתת לרוצחו של ראש הממשלה יצחק רבין לבטא את דעותיו בכלי התקשורת. בראיון ל"רדיו ירושלים", בירכה לבני על החלטת ערוצי הטלוויזיה לבטל את שידור הראיונות עימו.

 

"אסור לתת ליגאל עמיר הזדמנות לבטא את דעותיו בכלי התקשורת", אמרה לבני ברדיו והוסיפה כי הוא "רוצח קטן ושפל שגרם נזק גדול ועמוק בישראל, לדמוקרטיה ולחברה הישראלית".

 

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, בירך אף הוא על ההחלטה לא לשדר את הראיונות. במהלך היום שוחח אולמרט עם יושבת ראש מועצת הרשות השנייה, נורית דאבוש, וביקש ממנה לעשות כל מאמץ על-מנת למנוע שידור הראיונות, "שאין דבר וחצי דבר בינם ובין עיתונות וחופש הביטוי". לדברי אולמרט, "עצם השידור היה פוגע ברגשי הציבור ערב יום הזיכרון לרבין. ניתן רק להצטער על העיסוק המיותר ברוצח ולא בנרצח".

 

עמיר הועבר הבוקר לכלא רמון, הסמוך למצפה רמון, בעקבות הראיונות ששודרו אמש בטלוויזיה. בכלא רמון, הסמוך לכלא נפחא, כלואים אסירים ביטחוניים, ועמיר הוכנס שם לאגף ההפרדה. בעקבות הסערה הציבורית, החליטו ערוצי הטלוויזיה לבטל את שידור הראיון.

 

בעקבות הראיונות הוחלט בשב"ס להעניש את עמיר ולהעמידו לדין משמעתי. בין העונשים שהוטלו עליו בשל הפרת הנחיות השב"ס: שלילת שימוש בטלפון

ציבורי, שלילת ביקורים משפחתיים ושלילת התייחדות עם אשתו למשך שלושה חודשים. בנוסף, הוצאו חפצים אישיים מתאו, שבעבר התירו לו להכניס.

 

העברתו של עמיר לבית הסוהר המרוחק תקשה על בני משפחתו של עמיר, המבקרים אותו בכלא. בכלא רמון כלואים בעיקר אסירים בטחוניים - עובדה המעידה על החומרה שמייחס שירות בתי הסוהר לעובדה שעמיר העניק ראיונות בניגוד למותר לו.


פורסם לראשונה 31/10/2008 19:20

 

בהכנת הידיעה השתתף רוני סופר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נזק לדמוקרטיה. לבני
צילום: AP
פוגע ברגשות הציבור. אולמרט
צילום: AP
רוצח שפל. עמיר
צילום: ירון ברנר
מומלצים