שתף קטע נבחר

ישראלים ב-LA: משפחה אחת - שלושה פתקים

ההורים עם מקיין, בגלל הכלכלה; הבת תצביע אובאמה, בשביל השינוי; והבן? הוא בכלל תומך בירוקים

משפחת אַקס בוחרת נשיא. אחרי שעות רבות של ויכוחים פוליטיים סביב השולחן והתלבטויות לא מעטות, ייצאו היום (ג') בני משפחת אקס הישראלית מלוס אנג'לס, אל הקלפיות כדי לבחור נשיא. בני הבית חלוקים על המועמד המתאים: מקיין, אובאמה ואפילו סינתיה מקיני מ"המפלגה הירוקה" - כולם זוכים לייצוג במשפחה.

 

היום הגורלי - סיקור מקיף ב-ynet:

 

"כל אחד בבית מחזיק בתפישת עולם משלו ורואה את הדברים אחרת, מנקודת מבטו", מסביר ל-ynet האב, שבתאי אקס. "זה כמו ויכוח בנושאי דת - אתה יכול להתווכח עם מישהו המאמין בדת אחרת במשך שעות ולנסות לשכנע אותו שהדת שלך עדיפה, אבל לעולם לא תצליח לשכנעו".

 

באופן מסורתי, מצביעה משפחת אקס עבור המפלגה הרפובליקנית, אשר טובה יותר לתפישתם לפרנסה ולמדינת ישראל. בבחירות הקודמות נתנו בני המשפחה, ללא יוצא מן הכלל, את המנדט לג'ורג' בוש. אך הפעם, המחלוקת על עתידה של ארה"ב גוברת על המסורת. ארה"ב צמאה לשינוי, ובני המשפחה מתלבטים מי מתאים להובילו.

 

שניים למקיין, אחד לאובאמה

רגע לפני ההליכה לקלפי, מאזן הקולות בבית מתחלק כך: ההורים שבתאי ודורית יצביעו לג'ון מקיין, הבת קרן תצביע לברק אובאמה, האחות האמצעית שרון תתלבט עד הרגע האחרון ואורן, בן הזקונים המתבגר - הוא לא מאמין לאף אחד מהשניים, ויעניק את קולו לסינתיה מקיני מהירוקים.

 

מאז ומתמיד העניק שבתאי את קולו לרפובליקנים. "תמיד היינו ימנים והזדהנו עם השיטה הרפובליקנית. אני מאמין בממשלה שלא מתערבת בכלכלה ומעודדת אנשים להשקיע וליהנות מהרווחים. כזאת שלא מכבידה במסים, כך שאם הצלחת, תוכל ליהנות מפירות ההצלחה. באשר למדיניות החוץ - מעצמה לא יכולה להיות חלשה, כי ברגע שתפגין חולשה היא תיכחד ויש לכך הוכחות רבות בהיסטוריה", אמר.

 

לדבריו, עתידה של ישראל היא אחד הדברים החשובים ביותר במערכת שיקוליו בבואו להצביע. "בוש אולי לא היה הנשיא הכי טוב לארה"ב, אבל היה טוב בהרבה מובנים לישראל, והסיכויים לקבל מאובאמה את מה שנתן בוש - קלושים. במצב העדין במזרח התיכון והבעיה האיראנית, צריך נשיא חזק שיציב גבולות. אני לא מאמין בדיבורים עם החבר'ה האלה".

 

על המחלוקת הפוליטית בבית, אמר שבתאי: "ניסיתי לדבר עם הילדים כמה פעמים, הם רואים זאת אחרת. בפוליטיקה, אנשים משתנים ואני מאמין שבסוף הם יחזרו הביתה ויבינו שפוליטיקאים שמבטיחים לא תמיד עומדים במילתם. כשיהיה להם מה להפסיד, הם יחשבו מה עדיף להם ואיזו ממשלה תעזור להם לשמור על מה שיש. הדמוקרטים מדברים לצעירים האידיאולוגים שאין להם מה להפסיד, ומעוניינים שהממשלה תיתן להם".


קלפי בקליבלנד, אוהיו, הבוקר (צילום: AFP) 

 

"האובאמה של ישראל"

קרן, בת ה-30, הבכורה למשפחת אקס, סבורה כי "ארה"ב חייבת שינוי דרסטי" ותצביע לברק אובאמה. "הצבעתי לבוש פעמיים רצופות והיום אני יודעת שאנחנו לא צריכים עוד ארבע שנים כאלה. הצבעתי לבוש כי חשבתי שזה יהיה טוב לישראל, אבל זה לא עזר לא לישראל ולא לארה"ב. העולם שונא את אמריקה וישראל בגלל בוש שנתפש כטיפש".

 

אז למה אובאמה? "בגלל הסגנון והמצע החברתי. אני במעמד הכלכלי שאובאמה מבטיח לעזור לו, הוא כריזמטי ובטוח בעצמו ואני תומכת ברצונו לדבר עם כולם, לפני שעושים מלחמה - גם אם זה אומר לדבר עם נשיא איראן. הוא אדם רגוע, בניגוד למקיין שנראה עצבני, יסרב לדבר עם האויב ויוביל ישר למלחמה".

 

ואי אפשר בלי מלה על סגניתו של מקיין, שרה פיילין:

"האשה הזו מאד מפחידה אותי, היא פונדמנטליסטית נוצרית וקיצונית, בדיוק כמו הפונדמנטליסטים המוסלמים. בניגוד לאובאמה וסגנו ג'ו ביידן, כשמקיין יצטרך להתייעץ ולעשות סיעור מוחות בנושאים הרי גורל - לא יהיה לו עם מי. פיילין אמרה שהיא רואה את רוסיה מחלון ביתה וזה אומר הכול".

 

על המחלוקת בבית, סיפרה קרן: "אבא במעמד הגבוה ואני מבינה מה פוגע בו ומה נוגע לו. לא ממש חשוב לו ענייני טבע, חברה, הפלות, אלא כלכלה וישראל ולכן אנחנו חלוקים. ההורים דואגים מאד לעתידה של ישראל, הם חוששים שאובאמה מוסלמי ולא ידאג לישראל. האמת היא שרוב הישראלים בלוס אנג'לס מצביעים מקיין בגלל ישראל. אני חושבת אחרת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משפחת אקס. חמישה קולות
אובאמה. זוכה לתמיכה מהבית
צילום: AFP
מקיין. ההורים בעד
צילום: רויטרס
מומלצים