שתף קטע נבחר
זירת הקניות

לאחר השריפה בהוד השרון, "אמבט קצף" בירקון

דטרגנטים ממפעל "סנו" בהוד השרון" שנשטפו למערכת הביוב לאחר השריפה במפעל סמוך, גרמו לא רק לקריסת מכון הטיהור האזורי אלא גם העלו קצף כשנשפכו לירקון. מנהל רשות הנחל: מוקדם מדי לאמוד את הנזק האקולוגי

השריפה ביום חמישי במפעל רהיטים באזור התעשיה נווה נאמן בהוד השרון הפכה חלק מנחל הירקון לאמבט קצף. דטרגנטים (חומרי ניקוי) ממפעל סנו הסמוך, שנשטפו בזרנוקי הכבאים למערכת הביוב, גרמו לשיתוק של מכון הטיהור האזורי ולהזרמת מי ביוב בלתי מטוהרים לנחל. התוצאה: באזור בו ישנם מפלים והזרימה חזקה, נוצר קצף רב.


(צילום: שלומי חיים)

 

מטיילים שעברו במקום בשבת הבחינו בקצף, ותיעדו אותו. במשרד להגנת הסביבה הדגישו שהחומרים שהוזרמו לנחל אינם רעילים לאדם, אך ציינו כי הם עלולים לפגוע באיכות המים ובמערכת האקולוגית של הנחל.

 

ובכל זאת, יש גם היבט חיובי אחד מהמקרה: כתוצאה מקריסת מכון טיהור השפכים, ועל מנת למהול את השפכים הבלתי מטוהרים המוזרמים לנחל, הוגברה גם הזרמת המים השפירים לנחל. ההערכה היא שהסבון והקצץ ימהלו במים עד שיעלמו כליל.

 

מנהל רשות נחל הירקון, דוד פרגמנט, הסביר ל-ynet כי מוקדם מדי לקבוע את מידת הנזק האקולוגי לנחל, והזכיר מקרה דומה שאירע לפני מספר חודשים, שגם השלכותיו טרם התבררו עד תום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הקצף בירקון
צילום: שלומי חיים
מכלים במפעל סנו
באדיבות "ירוק", רשת מקומונים בשרון
מומלצים