שתף קטע נבחר

חברת דורנט מפטרת מחצית מעובדיה

פרסום ראשון: חברת הליסינג תפטר 40 מתוך 90 עובדיה ועשויה לקצץ במשכורות ההנהלה. נאמן החברה, שנכנסה להקפאת הליכים, מרגיע: שירותי הדלקן שנותקו יחוברו מחדש

פרסום ראשון: 40 מתוך 90 עובדי חברת הליסינג דורנט יפוטרו לאלתר, במהלך התייעלות הצפוי להתרחש בחברה. בנוסף, צפוי להתבצע קיצוץ בהסכמה במשכורות של חברי ההנהלה. הפיטורים לא יחולו על נותני שירותים בחברה, ובהם עובדי שירות לקוחות. כתוצאה מהפיטורים והקיצוץ בשכר, צפוי לדורנט חיסכון חודשי של כמיליון שקלים.

 

 

חברת דורנט נכנסה ביום חמישי האחרון להקפאת הליכים, עד ל-11 בדצמבר, לאחר שצברה חוב בסך של כ-350 מיליון שקל. השופטת ורדה אלשייך מינתה את רו"ח חיים קמיל כנאמן לחברה. בכך נענתה השופטת לבקשת החברה שיוצגה על ידי עו"ד אביחי ורדי.

 

דורנט טענה בפני בית המשפט כי על פי הבדיקה הכלכלית שביצעה יש בידה לפרוע את חובותיה לכל הנושים. עו"ד אביחי מסר, כי הנושים העיקריים הם מהמערכת הבנקאית, בנק הפועלים ובנק לאומי.

 

בהודעה שפרסם אתמול הנאמן, רו"ח קמיל, באתר האינטרנט של החברה נמסר, כי שירותי הדלקן של החברה שנותקו יחוברו מחדש החל ממחר (ג').

 

קמיל כתב עוד בהודעתו, כי הגיע להסדרים עם כל ספקי השירותים של החברה וכל השירותים שניתנו בעבר ללקוחות החברה ימשכו ויינתנו כרגיל בתקופת ההקפאה. בנוסף, קמיל הבהיר כי כל לקוח שימשיך לשלם על פי תנאי העסקה איתו יוכל להשאיר את הרכב בחזקתו.

 

הנאמן הוסיף: "מרגע שמוניתי על-ידי בית המשפט לנאמן החברה כבר פנו אלי מספר גורמים המתעניינים ברכישת החברה וכולי תקווה שהדבר יביא לסיום מהיר של הפרשה".

 

גם אם דורנט תעבור את המשבר הנוכחי בשלום ותשיג מימון להמשך פעילותה, היא תאלץ להתגבר על אתגר נוסף הצפוי לעמוד בפניה ובפני שוק הליסינג ב־2009. חברות הליסינג מתפרנסות מדמי שימוש חודשיים, אך גם ממכירת כלי הרכב בשוק יד שנייה, ועדכון מחירי הרכב הצפוי בינואר צפוי להקטין משמעותית את שווי ציי הרכב שברשותן.

 

דורנט נמצאת בבעלות הקבוצה ההולנדית סטומהאמר אמסטרדם אן.וי, והיא פעילה בשוק הליסינג יותר מעשר שנים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חיסכון של כמיליון שקלים בחודש
מומלצים