שתף קטע נבחר

הביוץ שלי חל בזמן '7 נקיים'; ניתן לטבול קודם?

שאלה:

 

אני מנסה להרות מזה כשנה ויוצא לי לטבול ביום ה-13-14 למחזור, כאשר הביוץ שלי מתקיים ביום 11-12. קיבלתי בחודשים האחרונים טיפול תרופתי על-מנת להרחיק את יום הביוץ אך זה לא עוזר. האם מותר לטבול באופן חריג ביום ה-11-12 על-מנת לא לפספס את יום הביוץ? האם במקרה כזה יש אפשרות לטבול לפני תום "שבעה נקיים"? (שרון מהשרון)

 

תשובה:

 

לשאלת שרון בקשר לטבילה ביום 11- 12 מכיון שיש לה ביוץ מוקדם ואינה יכולה להיכנס להריון.

 

הבנתי משאלתך שעשית נסיונות לאחר את הביוץ ולא הצלחת. ראשית אני ממליץ להיעזר בנסיון ההלכתי והרפואי של המוממחים בנושאי פוריות: מכון פוע"ה בירושלים - טלפון: 1599505022.

 

לא כתבת בשאלתך כמה ימים נמשך אצלך הדימום. אם הדימום נגמר אחרי שלושה ימים. (את זה ניתן לסדר באמצעות תרופות) ותמנעו מחיי אישות במשך שלושה ימים שלפני קבלת הוסת, אפשר בשעת הדחק (כמו במצב שלך) לטבול לאחר עשרה ימים.

 

ההסבר לפתרון זה: מנין ימי הטומאה מחולק לשלושה חלקים החלק הראשון הוא ימי הדימום שהם אסורים מן התורה (לפחות שלושה ימים) ועוד יומיים שהוסיפו חכמים כדי להבטיח שתפלוט את הזרע שלא נקלט, סך הכל חמישה ימים לפחות + שבעה נקיים האסורים מן התורה = 12 יום שלאחריהם , ביום ה-13 טובלת.

 

אנו לא יכולים לבטל איסורי דרבנן אבל אם אינה יכולה להיכנס להריון נוכל להשתמש בשיטה שכתבתי. כדי שתוכל לטבול

ביום 10 -11.

 

אם לא חיו חיי אישות שלושה ימים לפני הוסת אז כבר נפלט הזרע שבגופה של האישה ואז מיד לאחר סיום הדימום ניתן לספור שבעה נקיים, אם תסדר את הדימום שיסתיים תוך שלושה ימים יצא שתוכל לטבול כבר ביום ה-10. (על פי תשובת אגרות משה יו"ד חלק ב סימן פד). בכל מקרה מוממלץ מאד להתייעץ עם מכון פוע"ה בקשר לתכשירים שיסדרו את ימי הדימום שיהיו כשלושה או ארבעה ימים.

 

מאחל לך בכל ליבי שתזכי ללידות רבות ומוצלחות ותגדלו את ילדיכם מרוב נחת.בברכת העם התורה והארץ (משיב: הרב משה ביגל - מיתר)

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים