שתף קטע נבחר

רשת פתאל מציעה לקלוט 300 מעובדי משמר

רשת בתי המלון מבקשת לקלוט חלק מ-700 עובדי חברת כוח האדם שפוטרו אתמול. סמנכ"ל משאבי אנוש של הרשת: "אנו נמצאים לאורך השנה במחסור תמידי של מאות עובדים". פרקליטת העובדים: חשוב למצוא פתרונות יותר מיידיים

רשת מלונות פתאל, המנהלת 16 בתי מלון ברחבי הארץ, מציעה לקלוט חלק מהעובדים שפוטרו אתמול (ד') מחברת כוח האדם משמר. הרשת, המעסיקה כיום מעל 3,500 עובדים, הודיעה כי ביכולתה לקלוט 300 עובדים למגוון תפקידים.

 

 

שמעון לוי , סמנכ"ל משאבי אנוש של הרשת אמר ל-ynet, כי "בתחום המלונאות קיים כיום חסר משמעותי בעובדים והרשת תשמח להעניק לעובדים אלו הזדמנות לחזור למעגל העבודה". לדבריו, רשת פתאל עדיין לא יצרה קשר עם העובדים המפוטרים או נציגיהם.

 

"אנחנו מעוניינים לקלוט כ-300 עובדים באילת ובים המלח למגוון תפקידים בכל קשת מקצועות המלונאות, החל משומרים, קציני ביטחון חמושים, מפקחות קומה, מפקחות שטחים ציבוריים, חדרנים, טבחים, עובדי אחזקה, עובדי משק ועובדי ניקיון", אמר לוי.

 

כיצד מוסבר הביקוש הגבוה לעובדים בענף בעונת החורף?

 

"לשמחתי הרבה, אנחנו עדיין עובדים בתפוסות יפות בכל המלונות שלנו, ובאילת ובים המלח אנחנו נמצאים לאורך השנה במחסור תמידי של מאות עובדים. בבתי מלון שלנו בטבריה ובחיפה אנחנו פחות זקוקים לעובדים, למרות שגם שם בכל נקודת זמן אנו זקוקים למספר מסוים של עובדים.

 

"אני מציע לכל מי שפוטר ממשמר לבוא אלינו להשתלב בעבודה בפתאל, בים המלח, באילת, בטבריה, בחיפה, בבאר שבע ואפילו בתל אביב - שם נצטרך עובדים רק בעוד שלושה חודשים".

 

יש דרישות מיוחדות לעובדים בבתי המלון? 

 

"העובדים בבתי המלון באילת צריכים לגור באילת. למי שגר באזור דימונה, ערד, באר שבע וירוחם אנחנו מציעים עבודה במלונות בים המלח. כל עובד מעל גיל 18, בכל גיל, יתקבל בברכה. אם יש משפחות צעירות, שמחליטות לגור באילת, אנחנו מתחייבים למצוא להם תעסוקה אצלנו - גם לבעל וגם לאשה".

 

מה דעתך על קריאת ראש הממשלה, אהוד אולמרט, למעסיקים שלא לפטר עובדים?

 

"אני חושב שהממשלה צריכה להתערב באופן מעשי יותר, להחזיר את ההכשרות המקצועיות, ולעודד מעסיקים שלא יפטרו עובדים ושיקלטו מובטלים. לצערי הרב, בגלל המשבר ייפלטו כמה עשרות אלפי עובדים משוק העבודה בשנה הקרובה, ואני חושב שמשרד התמ"ת צריך להכין תוכנית לשילוב אותם מובטלים במעגל העבודה".

 

פרקליטת המפוטרים: לעובדים אין מה לאכול

עו"ד חיות רוזנקרנץ, המייצגת מאות מעובדי חברת משמר שפוטרו, מסרה בתגובה: "בשם העובדים, אנחנו מקדמים כל יוזמה של מעבידים במשק המוכנים לקלוט עובדים. נעשה מה שיהיה טוב לעובדים, אבל לא אוכל לפעול שלא על דעתם. אדבר עם לקוחותיי בנוגע להצעה ואסייע להם בכל מה שניתן.

 

"חשוב לזכור שחשוב למצוא פתרונות יותר מיידיים לעובדים. אנחנו מדברים על משפחות שמה-9 לחודש נובמבר אין להם מה לאכול, כיוון שהם לא קיבלו משכורת. לרבים מהם הפסיקו את האשראי בבנקים, ולחלקם הגדול אין כסף כדי לרדת למכולת ולקנות אוכל לילדים.

 

"רובם נמצאים במצב כזה, מאחר והחתך הסוציו-אקונומי הממוצע של העובדים הוא נמוך מאד. מדובר בעובדים קשיי יום שהתפרנסו ממשכורת נמוכה של כ-4,500-3000 שקלים בחודש. הם התגלגלו כל חודש עד השקל האחרון, כך שאם ביום אחד הם לא מקבלים את הכסף שאמור להספיק לחודש שלם - אפשר להבין שהם במצב קשה של הישרדות".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים