שתף קטע נבחר

צפו: ההצבעה הכפולה של רוני בר-און

בצילומי הווידאו נראה בר-און "מזנק" לעבר כפתורי ההצבעה של ח"כ גבריאלי, העומדת בסמוך לו - כך חשף "ידיעות אחרונות". לאחר מכן הצביע פעמיים ח"כ חזן במקום גבריאלי שלא נכחה באולם - והורשע בפרשה. בר-און: "ככל שכך אירע זו טעות ואני מצטער על כך"

"פרשת ההצבעות הכפולות" בכנסת עלתה היום (ב') שוב לכותרות, לאחר ש"ידיעות אחרונות" חשף תמונות ממאי 2003 בהן נראה רוני בר-און - אז חבר כנסת מהליכוד והיום שר האוצר מצביע במקום ח"כ ענבל גבריאלי - כמה דקות לפני שיחיאל חזן עשה זאת בהצבעות על התוכנית הכלכלית.

 

כזכור, ח"כ חזן שילם מחיר פוליטי כבד על מעשיו, הורשע בבית המשפט בגין ההצבעה הכפולה ונגזרו עליו ארבעה חודשי עבודות שירות וחודשיים מאסר על תנאי.

 

בצילומי הווידאו נראה ח"כ בר-און "מזנק" לעבר כפתורי ההצבעה של ח"כ גבריאלי, העומדת בסמוך למושבה. שבריר שנייה לאחר מכן - מתיישבים השניים בחזרה במקומותיהם. ההצבעה על אותו סעיף נרשמה תחת ח"כ גבריאלי ותחת ח"כ בר-און.

 

יו"ר הכנסת דאז, ח"כ רובי ריבלין, שיחזר בשיחה עם ynet את המאורעות: "באותו לילה נאלצתי להעביר את העניין למשטרה בעקבות המהומה שהיתה, כי לא היו בידי האמצעים לגלות את חקר האמת. היו ארבעה אנשים שנחשדו. מיכאל גורולובסקי, יחיאל חזן שעליו יעקב ליצמן הצביע במפורש, אברהם פורז ויעקב אדרי".

 

"כל הדברים האלה הועברו למשטרה על-ידי קצין הכנסת בהוראתי. המשטרה לצערי הרב חגגה על הכנסת הרבה. החקירות שלה הודלפו", טען ריבלין.

 

לדברי ח"כ ריבלין, בר-און תמך זמן קצר לאחר שנחשפו ההצבעות הכפולות להעביר את החומר לבדיקת המשטרה. "הוא טען שאחרת עוד יכולים להאשים אותו, או כל אדם אחר שהיה קרוב לאותה עמדת הצבעה.

בידי לא היו הכלים לברר את חקר האמת והעניין הועבר למשטרה. הלוואי ותתברר צדקתו של אדם וכל חבר כנסת בכל רגע, אבל נדמה לי שהמשטרה לא היתה מעמידה את חזן לדין מבלי שהיה בידיה את חומר הראיות. איני יודע אם מדובר באותה הצבעה או בהצבעות אחרות".

 

השר בר-און מסר בתגובה לחשיפת הצילום ל"ידיעות אחרונות": "אני לא זוכר את המקרה, במיוחד לאור ההמולה ששררה באותו לילה בכנסת. הצילום מראה כי הכל התרחש בנוכחותה של חברת הכנסת ענבל גבריאלי, בשונה מההצבעות הכפולות שבהן הצביעו חברי כנסת עבור חברי כנסת אחרים ללא ידיעתם ובעת שאלה נעדרו מאולם המליאה. מכל מקום, בדיעבד, אני סבור כי גם הצבעה במקום חבר כנסת שנוכח במקום אפילו אם ברשותו, אינה תקינה, וככל שכך אירע זו טעות ואני מצטער על כך".

 

בתוך כך הודיע ח"כ צבי הנדל (האיחוד הלאומי-מפד"ל) כי יפנה ליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, בדרישה לפתוח בחקירה נגד השר בר-און. "אין סיבה שדינו של בר-און, שנסיקתו הפוליטית נולדה בחטא, יהיה שונה מאלו שהקריירה הפוליטית שלהם חוסלה.", אמר הנדל.

 

הסיפור המלא פורסם הבוקר ב"ידיעות אחרונות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בר-און. צולם מצביע פעמיים
צילום: גיל יוחנן
צילום: סבסטיאן שיינר
ענבל גבריאלי. התיישבה במקומה לאחר ההצבעה
צילום: סבסטיאן שיינר
חזן. הורשע בהצבעה כפולה
צילום: גיל יוחנן
ריבלין. "בר-און תמך בחקירה"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים