שתף קטע נבחר

"רוב מפוטרי משמר מצאו עבודה"

עו"ד חיות רוזנקרנץ, המייצגת רבים מהעובדים שפוטרו, מעריכה כי רבים ממקומות העבודה העדיפו להתקשר עם חברות כוח אדם חדשות שקלטו את העובדים הקודמים: "הם כבר מכירים את שגרת העבודה, וזהו אינטרס של כל הצדדים"

חלק גדול ממפוטרי חברת כוח האדם משמר שקרסה מצאו עבודה, והם ממשיכים לעבוד בתפקידיהם הקודמים תחת מעסיקים חדשים. כך מעריכה עו"ד חיות רוזנרנץ, המייצגת מספר רב של עובדים שפוטרו. "אני יכולה להעריך שחלק גדול מהעובדים המשיך לעבוד, וכ-15%-10% מהם לא מצאו עבודה".

 

מכת פיטורים - סיקור מיוחד ב-ynet

 

רוזנקרנץ מסבירה, כי רבים ממקומות העבודה בהם הציבה חברת משמר עובדים, מעדיפים להמשיך ולקלוט את אותם עובדים, תחת מעסיקים חדשים. כך למשל, "ברגע שבית החולים כרמל ראה שהסתיימה ההתקשרות עם חברת משמר שקרסה, הוא קרא לקבלנים חדשים להציע לו הצעות והקבלן החדש לקח על עצמו להעסיק במקום את העובדים הקודמים".

 

"לרוב, אחד הגורמים המשפיעים על בחירת הקבלן הוא ההיענות שלו להמשיך ולהעסיק את העובדים שנותרו - קודם כל כדי לצמצם את היקף המשבר, וכן כיוון שהעובדים מכירים את שגרת העובדה ומעורים בצרכים של המקום. זה סוג של אינטרס משותף - עדיף לכל הצדדים להמשיך בהעסקתם".

 

יש עובדים שקיבלו את הצעת רשת בתי המלון פתאל להעסיק עובדים?

 

"היינו בקשר עם פתאל, דיברתי עם סמנכ"ל השיווק של הרשת, שמעון לוי, ואמרתי לו שאני אעביר את המסר שלו למי שנותר מחוסר עבודה מבין הלקוחות שלי. העברתי את המסר הלאה, אבל אצלי יש אחוז קטן של עובדים שנותרו ללא עבודה, כי רובם משובצים בעבודות חדשות".

 

העובדים לא קיבלו את שכר אוקטובר 

ביום חמישי מינה בית המשפט המחוזי בתל אביב את עו"ד רמי קוגן כמפרק זמני לחברת משמר, לבקשתם של עורכי הדין קוגן ורוזנקרנץ, שהוגשה בשם העובדים שפוטרו. רוזנקרנץ וקוגן טוענים, שהעובדים לא קיבלו את משכורתם לחודש אוקטובר ולא קיבלו כספים המגיעים להם כגון פיצויי פיטורים ותשלומים נוספים.

 

לדברי רוזנקרנץ, הצעד הראשון שנעשה לאחר מינוי המפרק הזמני היה לפנות ללקוחות שעדיין חייבים למשמר כספים ולגבות אותם. "את הכספים האלה, באישור בית המשפט, נעביר לעובדים", אמרה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אין היענות להצעת פתאל
צילום: ירון ברנר
מומלצים