שתף קטע נבחר

ח"כים מימין ומשמאל: נבצרות מיידית לאולמרט

חברי הכנסת מיהרו להגיב על כוונת היועמ"ש להאשים את ראש הממשלה בפרשת "ראשונטורס". לטענת ח"כ זבולון אורלב, "בחודשיים שנותרו עד הבחירות, אולמרט עלול לקבל החלטות הרות גורל ממניעים זרים"

גם במערכת הפוליטית הדהדה הערב (יום ד') הידיעה הדרמטית על הגשת כתב האישום הצפויה נגד ראש הממשלה המכהן, אהוד אולמרט, בכפוף לשימוע. עם זאת, ברור לכל כי בעת הנוכחית - מדובר בקץ הקדנציה של אולמרט, שכן הבחירות הכלליות כבר ממש מעבר לפינה. התגובות הפוליטיות תקפו בעיקר את הלגיטימיות הציבורית של ראש הממשלה.

 

ח"כ זבולון אורלב (האיחוד הלאומי-מפד"ל) קרא לראש הממשלה לצאת מיד לנבצרות. "בחודשיים שנותרו עד הבחירות, אולמרט עלול לקבל החלטות הרות גורל ממניעים זרים ולכן עליו לסיים את כהונתו לאלתר". גם ח"כ זהבה גלאון (מרצ) תומכת בעמדה זו. "כל יום שהוא נשאר בשלטון מיותר משום שאין לו תוקף מוסרי וציבורי לקדם מהלכים".

  

ח"כ אריה אלדד (התקווה) אמר בעקבות הודעת מזוז כי "הציבור יודע שבראש ממשלת קדימה עומד עבריין והוא מאוכזב ממערכת אכיפת החוק המשרכת רגליה באיטיות". עוד טען אלדד כי הציבור "נדהם מדי יום מחוצפתו של אולמרט הממשיך לחלק את ארץ ישראל לערבים, להבטיח נסיגות וכניעות, בשעה שהמנדט שלו מצטמצם לבחירת עורכי הדין שייצגו אותו במשפט". לדברי ח"כ יולי אדלשטיין (ליכוד), החלטת מזוז "באה באיחור של שנתיים וחצי של הסבת נזקים חמורים".

 

חברו למפלגה, ח"כ מיכאל איתן, אמר כי "ממשלת מעבר שנגד העומד בראשה מוגש כתב אישום,

היא ממשלה חסרת לגיטימציה משפטית ומוסרית להוביל עם שלם למהלכים מדיניים מרחיקי לכת. טוב יעשה אולמרט אם יודיע שהוא מקפיא את כל המהלכים המדיניים עד לבחירתה של ממשלה חדשה שמסוגלת ורשאית לקבל הכרעות גורליות למען עם ישראל".

 

"זהו יום טראגי עבור מדינת ישראל ונקודת שפל ושבר, אשר כמותה לא ידענו", אמר בזעזוע עמוק ח"כ אופיר פינס (העבודה). לדבריו, "על אולמרט לצאת לאלתר לנבצרות, כפי שהוא התחייב באופן פומבי ומפורש. אסור שאדם המואשם על-ידי מדינת ישראל בפלילים ימשיך לשבת על כסא ראש הממשלה".

 

היועץ המשפטי לממשלה הודיע לאולמרט על החלטתו להעמידו לדין בפרשת "ראשונטורס". בין העבירות המיוחסות לו: קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות והפרת אמונים. לטענת מזוז, אולמרט רימה את המדינה, את רשויות המס וגופים ציבוריים במה שכינה "הונאה שיטתית לאורך זמן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ אלדד. הציבור נדהם מהחוצפה
צילום: גיל יוחנן
אולמרט. ממתין לשימוע
צילום: רויטרס
מומלצים