שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

מוישי בכה בטקס במומבאי: "איפה אמא?"

המשלחת הישראלית והקהילה היהודית במומבאי ערכו טקס זיכרון, שעות לפני שיוטסו גופות הישראלים שכבר זוהו לארץ. אביה של שליחת חב"ד התפלל לזכר ההרוגים, ופרץ בבכי מר. הוא הודה למטפלת על תושייתה, שהצילה את חיי נכדו

רגע לפני הטסת הגופות לישראל נערך במומבאי טקס זיכרון לנרצחים בבית חב"ד. שמעון רוזנברג, אביה של שליחת חב"ד רבקה הולצברג ז"ל, ספד לבתו ולחתנו והתפלל לזכרם. בדבריו גם הודה למטפלת: "בתושייתה הרבה הצילה סנדרה את חיי נכדי, לולא היתה תופסת אותו - הוא לבטח היה נרצח".  

 

רוזנברג נשא דברים תוך שהוא פורץ בבכי מר, כשנכדו - משה צבי, שניצל מן התופת - החל בוכה גם הוא וחיפש אחר אמו המנוחה. בטקס, שנערך באחד מבתי הכנסת הגדולים בעיר, השתתפו יותר מ-100 מאנשי הקהילה היהודית במומבאי.  


מחפש את אמא. מוישי (צילום:רויטרס)

 

שגריר ישראל בהודו, מרק סופר, גם כן נשא דברים בטקס, ואמר: "מדינת ישראל לא תשקוט כל עוד ישראלים ויהודים בעולם נטבחים רק משום שהם יהודים. נמשיך לעבוד עם ההודים ועם יתר המדינות בעולם בשביל למנוע מקרים כאלה בעתיד. זה יום קשה להודו, לישראל ולעם היהודי, אבל בראש ובראשונה למשפחות הנרצחים. זה לא הזמן לחשוב למה הקהילה הבינלאומית לא עושה מספיק, או מדוע אנשים מגיעים לרמה כזו של חייתיות. זה זמן לחשוב רק על המשפחה".  

  

מתקפת הטרור - עדכונים אחרונים:

  

מטוס של חיל-האוויר נחת לפנות בוקר במומבאי. צוותי המחלקה לזיהוי פלילי של המשטרה מסייעים לאנשי זק"א לסיים את מלאכת זיהוי הגופות. לאחר מכן, יערכו אנשי משרד החוץ סידורים ביורוקרטים אחרונים מול ההודים, כדי לשחרר את גופות הנרצחים לקראת הטיסה לישראל.

 

מטוס חיל-האוויר צפוי להמריא מהודו חזרה לישראל לפנות ערב. עם נחיתת המטוס בארץ,

יתפרסמו מועדי ההלוויות של ששת הנרצחים, שליחי חב"ד, גבריאל ורבקה הולצברג, אריה לייב (לייבוש) טייטלבאום, יוכבד אורפז, בן-ציון קרומן ונורמה שוורצבלט-רבינוביץ'.

 

הוריה של הנרצחת רבקה הולצברג, שהתאחדו עם נכדם בן השנתיים שחולץ מבית חב"ד בידי המטפלת שלו, צפויים גם הם לשוב לישראל בטיסה. במקביל, נמשכים המאמצים להסדיר את כניסתה לארץ של המטפלת סנדרה, כדי שתוכל להמשיך ולטפל בו.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משה הולצברג הבוקר בטקס
צילום: רויטרס
המשלחת בדרכה להודו, אתמול
צילום: צביקה גולן דובר צה"ל
רבקה וגבריאל הולצברג
צילום: רויטרס
ההרס בבית חב"ד
צילום: AP
מומלצים