שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  למה סגר מש' הבריאות את חדרי הניתוח ב"משגב לדך"?

  שערורייה בבית החולים הירושלמי: לאחר שמנהל "משגב לדך" פיטר את המרדים הראשי עקב "רשלנות חמורה עד כדי סיכון חיים", לדבריו, בשעה שהמרדים, בשל מחסור בכח-אדם נאלץ "לדלג" בין מספר חדרי הניתוח בעת ובעונה אחת, הורה משרד הבריאות על סגירת כל חדרי הניתוח במתחם מחשש לסיכון חייהם של המטופלים

  משרד הבריאות הורה לסגור עד להודעה חדשה את ארבעת חדרי הניתוח הפועלים בבית החולים משגב לדך בירושלים. ההחלטה התקבלה לאחר שמנהל בית החולים, פרופ' יהודה אדלר, הורה על הפסקת עבודתו של המרדים הראשי במתחם חדרי הניתוח במקום.

   

  לדברי הנהלת קופת חולים מאוחדת, המפעילה את בית החולים משגב לדך, נמצא כי המרדים התרשל בתפקידו בביקורת שגרתית שנערכה במקום. ממאוחדת נמסר כי לאור חומרת הממצאים ומשיקולים של שלום החולים, הוחלט על הפסקת עבודת המרדים.

   

  "בידיי עדויות חמורות המצביעות, באופן חד משמעי, על רשלנות חמורה, עד כדי סיכון חיים, של רופא מרדים בחדרי הניתוח, אותם הוא מפעיל, בבית החולים משגב לדך", כתב פרופ' יהודה אדלר, מנהל בית החולים לד"ר מיקי דור, ראש מנהל הרפואה במשרד הבריאות.

   

  "המרדים מפקיר מטופלים תחת הרדמה מלאה"

  מהמכתב עולה כי הרופא המרדים מילא תפקיד שבבתי חולים אחרים ממלאים שלושה רופאים מרדימים לפחות. "מהעדויות שבידיי עולה, כי המרדים מפקיר מטופלים תחת הרדמה מלאה, ללא נוכחות רופא מרדים בחדר הניתוח ועוזב

  את החדר לפרקי זמן שונים, עד 30 דקות. כמו כן עולה כי המרדים מבצע הרדמות כלליות, עוזב את המטופל המורדם ובמקביל, מבצע הרדמה נוספת בחדר ניתוח אחר. בנוסף מתפקד המרדים באותה העת ממש, כרופא מרדים בחדר התאוששות".

   

  ד"ר זאב גולדיק, מנהל יחידת ההתאוששות בבית החולים כרמל וחבר איגוד המרדימים, אינו מכיר את המקרה הספציפי אך ציין באופן כללי כי "זו אחריות של מנהל בית החולים לדאוג שדברים כאלה לא יקרו. אסור לרופא מרדים לעזוב חולה באמצע ניתוח. התפקיד של המרדים הוא לא רק להעיר או להרדים, אלא להיות הרופא של חדר הניתוח ולשמור על חייו של החולה. המרדים צמוד לחולה כל הזמן. אם אין השגחה על החולה - הוא יכול למות".

   

  עוד ציין כי מרדים נוסף צריך להיות כל העת בחדר ההתאוששות שמתפקד לדבריו כ"טיפול נמרץ קטן".

   

  "נראה לי תמוה", הוא הוסיף, "שדברים כאלו מתרחשים ומנהל בית החולים לא יודע מזה. אם הייתי משרד הבריאות הייתי בודק כמה זמן נמשך המצב הזה בלי שידעו".

   

  הפעלת חדרי הניתוח מסכנת חיי חולים

  בית החולים הירושלמי משגב לדך מופעל מאז שנת 2005 על ידי קופת חולים מאוחדת. במקום פועלות מרפאות חוץ ובמרכז הכירורגי מתבצעים ניתוחים אסתטיים וניתוחים פשוטים יחסית, כדוגמת ניתוחי שקדים, ניתוחי הרנייה ועוד.

   

  ממשרד הבריאות נמסר: "משרד הבריאות הורה לסגור את חדרי הניתוח בבית החולים משגב לדך עד להודעה חדשה. זאת בעקבות הודעתו של מנהל בית החולים על השעיית המרדים האחראי היחיד על חדרי הניתוח. סוגיית התנהלות מחלקת ההרדמה בבית החולים הועברה לטיפול פרופ' שמעון גליק, נציב תלונות הציבור במשרד. משרד הבריאות רואה בחומרה הפעלת חדרי ניתוח באופן העלול לסכן מטופלים. הפעילות תחודש כאשר בית החולים ימצא מרדים מתאים על פי הנחיות משרד הבריאות".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "המרדים מפקיר מטופלים תחת הרדמה מלאה"
  צילום: ויז'ואל/פוטוס
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים