שתף קטע נבחר

נדחה הדיון בבג"צ על "חוק האח הגדול"

נשיאת בית המשפט העליון החליטה לאחד את העתירות כנגד חוק נתוני תקשורת, ודחתה את הדיון על החוק לתחילת 2009

נשיאת בית המשפט העליון, דורית ביניש, הודיעה היום (ג') על דחיית הדיון בבית המשפט העליון על חוק נתוני תקשורת. הדיון נקבע בעקבות עתירה שהוגשה על ידי האגודה לזכויות האזרח. בימים האחרונים הצטרפה גם מועצת העיתונות לעתירה, והוגשה עתירה נוספת כנגד החוק על ידי לשכת עורכי הדין. בייניש החליטה לאחד את העתירות , ולדחות את הדיון, שהיה אמור להתקיים בשבעה בדצמבר, לתחילת 2009.

 

החוק, שנועד לעזור למשטרה להילחם בפשע ביתר קלות באמצעות קבלת הנתונים הללו, מגדיר שלוש דרכים בהן תוכל המשטרה לקבל את הנתונים: דרך צו שופט שלום, במקרים דחופים ישירות על ידי קצין בדרגת סגן ניצב, ודרך מאגר נתונים שיועבר לרשות המשטרה.

 

בחודש אפריל הגישה האגודה לזכויות האזרח עתירה כנגד החוק, וביקשה לתקן חלקים ממנו ולהגביל את היכולות והסמכויות הניתנות למשטרה. מאז שהוגשה העתירה נכנס החוק לתוקף, ונידון בוועדת החוקה של הכנסת.

 

במסגרת הדיונים בכנסת על התקנות של החוק, חשפה חברת סלקום מסמך לפיו, לטענת נציג החברה, המשטרה ביקשה לקבל לידיה נתונים שאינם מוגדרים בחוק. יו"ר הוועדה חבר הכנסת מנחם בן ששון, וחבר הכנסת דוד רותם הביעו ביקורת על החריגה מהוראות החוק. נציגי המשטרה בדיון אמרו אז כי הטעות נובעת ממינוחים טכנולוגיים שונים בין המשטרה לבין חברות הסלולר וכי העניין יתוקן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נשיאת בית המשפט העליון, דורית בייניש
צילום: גיל יוחנן
מומלצים