שתף קטע נבחר

לבני על חברון: אסור שיהיה כאן מערב פרוע

יו"ר קדימה ושרת החוץ נאמה בפני רכזי עולים בבית המפלגה ותקפה את פעילי הימין בחברון: "זו תופעה שחייבת להיפסק. כל האזרחים כפופים לחוק, ואין מצב שאזרח ירים יד על חייל"

"יש כאן קבוצה שלא מכירה בסמכות של הממשלה, בסמכות בית המשפט, ובסמכות של צה"ל והמשטרה לפעול". כך אמרה הערב (יום ד') שרת החוץ ויו"ר קדימה, ציפי לבני, בהתייחסה לפעילי הימין בחברון, המעורבים בעימותים אלימים עם כוחות הביטחון. "ישראל לא יכולה להיות מדינה שיש בה אזורים של מערב פרוע", אמרה, "לא מדובר בבית אחד, או במקרה בודד". מחר בבוקר ייפגש שר הביטחון עם נציגי מועצת יש"ע.

 

לבני נשאה דברים בכנס רכזי עולים בבית קדימה בתל אביב. היא אמרה כי אמנם קיים פיתוי לפני בחירות שלא לומר דברים

מסוימים כדי להשיג תמיכה בקרב חלק מהציבור, אך הבהירה שאי-אפשר להתעלם מהנעשה בעיר האבות.

 

יושבת ראש קדימה: "זו תופעה שחייבת להיפסק. אני מצפה שכולם ידברו בקול אחד וברור. כל האזרחים כפופים בפני החוק ואין מצב שאזרח ירים יד על חייל. הנהגה פוליטית וחברתית בישראל, בעיקר כזו שיש לה משמעות בקבוצה הזו, צריכה להיות ברורה ולהוקיע את זה, אחרת התופעה לא תיעלם".


"תופעה שחייבת להיפסק" (צילום: AFP) 

 

מוקדם יותר פורסם כי לשכת שר הביטחון, אהוד ברק, מנהלת מאז אמש מגעים עם ראשי מועצת יש"ע בניסיון למנוע

התפרעויות ולהנמיך את גובה הלהבות. מחר בשעה 08:30 בבוקר ייפגשו ברק ונציגי מועצת יש"ע בקריה בתל אביב.

 

אלא שהכוונות הטובות בפגישה הצפויה לא עולות בקנה אחד עם הקולות בשטח. "הציבור לא מקבל את הנהגת מועצת יש"ע", אמרה ל-ynet ראש מועצת קדומים לשעבר, דניאלה וייס, "המועצה איבדה את זכותה להנהיג מאז שיתוף הפעולה עם הממשלה בזמן הגירוש מגוש קטיף וצפון השומרון. הם צוברים עוצמות כלכליות גדולות מאוד בחסות הממשלה, ומשום כך הם פוחדים ומסרבים להתנתק מעטיני השלטון". 

 

בהכנת הידיעה השתתפה אפרת וייס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לבני. ביד חזקה
צילום: גיל יוחנן
נער יהודי מיידה אבנים
צילום: AP
בית המריבה
צילום: AFP
מומלצים