שתף קטע נבחר

מועצת יש"ע: שר הביטחון השתמש ברמייה

סגן ראש הממשלה אלי ישי, גינה גם כן את אהוד ברק ואמר כי הוא "צפצף על החוק וזרק אנשים מהבית. גם שימוש פוליטי בצרכי ביטחון לא יוכל להפוך את מפלגת העבודה לרלוונטית"

דקות אחרי פינוי בית המריבה בחברון וכבר מגיעה הביקורת מהמערכת הפוליטית וממועצת יש"ע. סגן ראש הממשלה ושר התמ"ת, אלי ישי, אמר היום (ה') כי עיתוי הפינוי הרבה יותר מתמוה. במועצת יש"ע טוענים, כי שר הביטחון אהוד ברק רימה את המתיישבים.

 

בעקבות הפינוי:

חברון: פצועים בפינוי בית המריבה

פעילי ימין חסמו את כביש 1 בכניסה לירושלים

המטרה: טראומה מדממת / רון בן-ישי 

 

השר אלי ישי מתח ביקורת חריפה על שר הביטחון, אהוד ברק: "חבל שמשיקולי רייטינג, שר הביטחון גדע תהליך הידברות, צפצף על החוק וזרק אנשים מהבית.  גם שימוש פוליטי בצרכי ביטחון לא יוכל להפוך את מפלגת העבודה לרלוונטית ולהמציא מחדש דבר שעבר זמנו". ישי עצמו הודיע כי בכוונתו להגיע לבית המריבה עוד הערב: "יש לעצור את הפינוי, אחרת לא נוכל לומר 'ידינו לא שפכה את הדם'".


פינוי פצוע בחברון (צילום: AFP)

 

ממועצת יש"ע נמסר: "שר הביטחון אהוד ברק פעל היום ברמייה כאשר הציג מצג שווא כאילו הוא פועל למניעת פינוי אלים בזמן שבעצם נתן את אישורו. דווקא כאשר התגלתה אפשרות מעשית לפיתרון הסוגיה ללא צורך באלימות נקט ברק בצעד חד צדדי מביש. מצער מאוד לגלות שראש מערכת הביטחון החליט לנטוש את דרך האחריות ושיקול הדעת, ותחת זאת בחר בדרך הכוחנית".

 

מי שעוד קשר בין הפריימריז בעבודה לפינוי הוא יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, שאמר: "אי אפשר להתעלם מהפריימריז במפלגת העבודה, אך עם זאת חבל ששר הביטחון לא מפגין אותה נחישות מול הקסאמים בעזה, הקטיושות מהצפון והטרור הפלסטיני מיהודה ושומרון. כמו כן, אני מזכיר לברק כי בית המחבל ממרכז הרב עדיין עומד על תילו".  

 

נתניהו: "להניח למריבה"

גם יו"ר הליכוד, ח"כ בנימין נתניהו, התייחס לנושא הפינוי. במהלך מסיבת עיתונאים שקיים עם ספי ריבלין לאירועים בחברון וקרא לצדדים "להניח למריבה בבית המריבה". נתניהו הוסיף: "חייבים לפתור את המחלוקת בדרכי נועם ושלום. צריכים לכבד את החלטות בית המשפט והחוק ואם יהיה צורך יש לנקוט ביד ברזל".

 

ח"כ רובי ריבלין (ליכוד) אמר בתגובה לפינוי, כי "חבל שלמישהו יש אינטרס מיידי להבעיר את חברון. שר הביטחון יכול היה לנהוג בחוכמה ובצדק, ולדחות את הפינוי עד לאחר התבהרות המצב המשפטי, כדי שלא יראה כפינוי פוליטי. שאלת הבית אינה משפטית, אלא פוליטית ואפשר היה למצות את הדין ולא לפעול באווירת בחירות ולא משיקולים פוליטיים".

 

חבר הכנסת גלעד ארדן, התייחס גם הוא להחלטת שר הביטחון ואמר, כי "ברק פעל כפוליטיקאי קטן שמוכן לעשות הכל כדי לגרוף קולות מהשמאל הקיצוני".

 

מנגד, בשמאל בירכו על הפינוי. ח"כ אבשלום וילן (מרצ) אמר: "מוטב מאוחר מאשר מעולם לא. אני מקווה שהעיכוב בקבלת ההחלטה של כוחות הבטחון לא יגרום לנפגעים רבים. יש לפנות את בית המריבה במהירות תוך מינימום נפגעים".

 

בעקבות הפינוי, קטע סגן שר הביטחון, מתן וילנאי, את הסיורים שערך במסגרת הפריימריז במפלגת העבודה - וחזר למשרד הביטחון.

 

בהכנת הידיעה השתתפו יעל ברנובסקי ואטילה שומפלבי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפינוי בחברון
צילום: רויטרס
ישי. ביקורת על ברק
צילום: גיל יוחנן
מומלצים