שתף קטע נבחר

תקלה בבזק שיתקה התקשורת בירושלים ובבקעה

בבירה ובסביבותיה נוצרו הבוקר בעיות קשות בתקשורת קווית, תקשורת סלולר, אינטרנט וטלוויזיה עקב פגיעת טרקטור בסיבים תת-קרקעיים של בזק. בחלוף כשעתיים נמסר כי התקלה תוקנה

פגיעת טרקטור בסיבים של חברת בזק ביישוב מסילת-ציון שיבשה הבוקר (יום ב') באופן נרחב את התקשורת הקווית והסלולרית בירושלים ובסביבותיה, ובאזור הבקעה. למערכת ynet הגיעו דיווחים רבים על בעיות תקשורת קשות שעמן התמודדו לקוחות החברות השונות.

 

ב-12:00 נמסר מבזק כי התקלה שנוצרה עקב פגיעה בציר תקשורת מרכזי באזור ירושלים תוקנה, והתקשורת פועלת כסדרה. גם מפלאפון נמסר כי התקשורת שבה לסדרה. מאורנג' נמסר כי "הקווים חזרו לפעילות, ברובם".

 

לגבי מהות התקלה מסרה החברה את הפרטים הבאים: "ב-09:30 זוהתה קריעה באזור בית-שמש של עורק תקשורת מרכזי המוביל לכיוון אזור ירושלים. ככל הנראה הפגיעה נוצרה עקב עבודות חפירה לתיקון קו מים באזור. בבזק פעלו לתיקון מהיר של התקלה באמצעים שונים. בשעה 11:00 כל התקשורת שנותקה חוברה באופן מלא".

 

חברת מקורות מסרה: "צוות מקורות אשר עבד ביישוב מסילת-ציון לתיקון נזילה שהתגלתה בצנרת, נתקל במהלך עבודתו בקו בזק. לצערנו, מלכתחילה, בשטח העבודה לא היה כל סימון לקווי בזק".

 

לאחר תיקון התקלה מסר משרד התקשורת: "במהלך הבוקר דווח על מספר פגיעות בסיבים אופטיים המעבירים תמסורת של חברת בזק. ככל הידוע למשרד, הפגיעה בסיבים שיבשה, בין היתר, את שירותי החברות: בזק, פרטנר, ופלאפון באזור ירושלים.

 

"חברת בזק דיווחה למשרד כי גמר טיפול התקלה היה בשעה 11:25 ומשעה זו ואילך, המצב חזרה לשגרה. משרד התקשורת בודק את הסיבות שהובילו לתקלות, על מנת להורות לחברות על נקיטת אמצעי זהירות למניעת הישנות מקרים כגון אלו בעתיד".

 

שעות ללא אפשרות להתקשר

לקוחות רבים של פלאפון ושל אורנג' התלוננו כי במשך שעות הבוקר לא יכלו להוציא ולקבל שיחות ממכשירי הסלולר.

 

דוברת פלאפון מסרה ל-ynet בבוקר - לאחר קבלת הדיווחים הראשונים על התקלה - את ההודעה הבאה: "טרקטור של חברת מקורות קרע שני סיבים של בזק שמקשרים את כל חברות הסלולר באזור ירושלים והבקעה. התיקון ייארך כשעה עד שעה וחצי. בעקבות תקלת תמסורת בבזק יצאו משימוש אתרים באיזור ירושלים והבקעה. התקשורת בין האתר (קבוצת אנטנות) למרכז הרשת (המכשיר) היא דרך תמסורת של קוי בזק". 

 

ממקורות נמסר בתגובה: "ככל הידוע לנו לא מדובר בטרקטור שלנו, אך הנושא נמצא עדיין בבדיקה".

 

מאורנג' נמסר: "הלקוחות שלנו אכן נתקלים בקושי בהוצאת וקבלת שיחות. אנו מקווים שזה ייפתר בזמן הקרוב. אנחנו עובדים על מציאת פתרון חלופי ללקוחותינו".

 

מסלקום נמסר: "לסלקום יש תשתית סיבים אופטית עצמאית, ועל כן השפעת התקלה על לקוחותינו היא מינימלית".

 

תקלת התקשורת הנרחבת השפיעה גם על הבחירות הפנימיות בליכוד. פתיחת הקלפי בי-ם נדחתה בכשעה וחצי, בשל תקלת התקשורת הנרחבת. הסעות לנקודת ההצבעה הקרובה עומדות לרשות המצביעים.

 

המידע הראשוני הגיע באמצעות האימייל האדום


פורסם לראשונה 08/12/2008 10:14

 

בהכנת הידיעה השתתפו ניב ליליאן ואמנון מרנדה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
צילום: ויז'ואל/פוטוס
אי אפשר היה להתקשר
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים