שתף קטע נבחר

אולטימטום לעמידרור: בלעדיך אין "בית יהודי"

ל-ynet נודע כי אורלב, הנדל ואלון נועדו עם האלוף במילואים, העומד בראש ה"מועצה הציבורית" של המפלגה, והזהירו אותו: אם אתה לא מספר 1 ברשימה - היא עלולה להתפצל

דרמה במפלגת "הבית היהודי". שעות ספורות לפני ההכרעה על זהותו של יו"ר המפלגה, נפגשו הערב (יום ב') שלושה מהח"כים המכהנים עם יו"ר המועצה הציבורית של התנועה, אלוף (מיל') יעקב עמידרור, והציבו בפניו אוליטמטום: עמוד בראש הרשימה - או שהמפלגה תתפצל. עמידרור התחייב להשיב להם בעניין עד לכינוס המועצה, אך ההערכה היא כי יעמוד בסירובו להיכנס לפוליטיקה. 

 

ל-ynet נודע כי ראשי המפלגות המרכיבות את הבית היהודי - בני אלון (מולדת), זבולון

אורלב (מפד"ל) וצבי הנדל (תקומה) - דרשו להיפגש קודם לישיבה המכרעת של המועצה עם עמידרור, שבימים האחרונים מסרב להפצרות לכהן כיו"ר מוסכם. הפגישה באה על רקע ההחלטה לבחור הערב במועמד חדש לתפקיד היו"ר - ולאור אלמוניותם היחסית של שלושת המועמדים הסופיים.

 

"אבי ורצמן, הרב פרופ' דניאל הרשקוביץ והרב אלי בן דהאן הם אנשים ראויים ומוכשרים, אבל אף אחד לא באמת מכיר אותם", הסביר צבי הנדל בשיחה עם ynet. "אנחנו חושבים שאי-אפשר, בזמן הקצר כל-כך שנותר עד הבחירות, להרגיל את הציבור בצורה רצינית לאפשרות שאחד מהם יעמוד בראשות הרשימה".

 

כאמור, עד היום דחה עמידרור את הרעיון, וטען כי בחירה בו כיו"ר אינה אתית. אך הנדל וחבריו ניסו לשכנעו כי קריאה משותפת של מייסדי המפלגה מכשירה את המהלך מבחינה ציבורית. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גבי מנשה
יקפוץ למים? עמידרור
צילום: גבי מנשה
צילום: גיל יוחנן
לא מכירים אותם: הנדל
צילום: גיל יוחנן
מומלצים