שתף קטע נבחר

הזוכים האלמונים: מי אתה ציון פניאן?

בעשיריה השלישית ברשימת הליכוד מככבים נציגי המחוזות, הח"כים לעתיד שכמעט לא מוכרים לציבור. קחו לדוגמה את ציון פניאן, שרוצה לקדם את התיירות בצפון באמצעות פטור ממס הכנסה על דמי הבראה. גם רעיון

מכירים את ציון פניאן? מה, לא? כנראה שאינכם גרים בטבריה. כך או כך, נראה שאחרי הבחירות בפברואר הסיכויים שתדעו במי מדובר, יגברו באופן משמעותי. אם הסקרים יתאמתו, והליכוד יזכה בכ-30 מנדטים, הרי שגם נציגי המחוזות - שלא ממש מוכרים לציבור הכללי - יכהנו בכנסת. הנה אחד מהם.

 

פריימריז בליכוד - הסיקור המלא ב-ynet:

 

פניאן זכה בפריימריז כנציג מחוז גליל ועמקים - לו משוריין המקום ה-23. בשיחה עם ynet הוא פורש את משנתו הייחודית, לקראת פעילותו הפרלמנטרית: כתושב טבריה, הוא מצהיר שיילחם למען תיירות הפנים בארץ. "נבחרתי כנציג הגליל והעמקים ותושבי האזור נמצאים בראש מעיני", אמר והבטיח לקדם חוק שיפטור את דמי ההבראה מתשלומי מס הכנסה, במקרה שעובד ישתמש בכספים לצורך חופשה בצפון.

 

הוא הוסיף כי מרגע שיושבע לתפקיד, בדעתו להילחם על ההכרה בנכי פוליו שלא נולדו במדינת ישראל. פניאן מקווה להיות חבר בוועדות הרווחה, הפנים והחינוך של הכנסת, ולהיות אוזן הקשבת לכלל התושבים באזור.

 

חבריו של פניאן אומרים כי מדובר באיש שטח מובהק שאינו מתייאש. "הוא מהאנשים הבולטים בטבריה ונמצא בעשייה הציבורית מאז ומעולם. אין איש בליכוד שלא מכיר אותו. הוא כמו תושב קבע במצודת זאב", אמר אחד מהם.

 

איש של נתניהו

על משבצת נציג הגליל והעמקים התחרו הפעם 11 מועמדים. "כולם הבינו שהפעם זו משבצת ריאלית, ולכן היא הפכה לכל כך מבוקשת", אמר פניאן בסיפוק. בדרכו הצליח לגבור על צביקה סלוצקי, מי שכיהן בתקופתו של דוד לוי כמנכ"ל משרד

השיכון, יוסי בן דוד, שהתמודד בבחירות האחרונות לתפקיד ראש העיר טבריה מטעם הליכוד, ויואב טובול, מקורבו של סליבן שלום. "ניצחתי בגדול, וזה גם מלמד על כוחו של ביבי בתנועה", אמר פניאן. 

 

הח"כ לעתיד נולד במרוקו והוא נשוי לחנה, העובדת כגננת, ואב לשישה ילדים. ב-1956 עלה לישראל עם הוריו, שקבעו את מושבם בעיר שעל שפת הכנרת. במהלך השנים למד מתמטיקה ולשון עברית, ופנה להוראה. ב-1986 פנה אליו שר השיכון דאז, דוד לוי, וביקש ממנו לנהל את פרויקט שיקום השכונות ברחבי הצפון. הוא קיבל על עצמו את המשימה ואף זכה בפרס נשיא המדינה על פועלו.

 

ב-1989 מונה לסגן ראש העיר טבריה, וכיהן בתפקיד 15 שנה. בליכוד הפך להיות לאחד מאנשיו המובהקים של בינימין נתניהו, וב-1996 הצליח לפקוד 8,000 איש בטבריה בלבד. בבחירות אז הפסיד ב-41 קולות בלבד לשר הקליטה אלי אפללו, ובבחירות האחרונות התמודד שוב והגיע למקום ה-24, "אלא שאז, הליכוד היה זה שהפסיד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פניאן. למען הצפון
צילום: ליאון מינסטר
מומלצים