שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  פשיטת משטרה על משרדי הרכבת
  משטרת ישראל פשטה הבוקר (ב') על משרדי ועדי עובדים של הרכבת בלוד ותל-אביב, במסגרת חקירת חשדות לקבלת שוחד בתמורה להעסקה וזכייה במכרזים שונים. הרכבת: "נשתף פעולה עם המשטרה"

  המשטרה בודקת חשדות לשחיתות וקבלת שוחד ברכבת ישראל. היום (ב') בשעות הבוקר פשטה יחידת ההונאה של מחוז המרכז על משרדי ועד העובדים ברכבת בלוד ותל-אביב, במסגרת חקירת חשדות בפרשיית שחיתות חמורה. על-פי החשד, ספקי שירותים של הרכבת העניקו טובות הנאה ושוחד לבכירים בוועד העובדים, על-מנת לזכות במכרזים רשמיים.

   

   

  עוד נבדק חשד כי בכירים בוועד העובדים גבו "דמי כניסה" מעובדים חדשים: עובדים נדרשו לשלם סכומים המגיעים לעשרות אלפי שקלים תמורת קבלתם לעבודה ברכבת ישראל. יש לציין כי נושא זה נבדק על-ידי מבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס, במסגרת דו"ח הביקורת לשנת 2007. במסגרת חקירת המשטרה, נבדקת מעורבותם של בכירי ועד העובדים ברכבת, ובהם יו"ר ועד העובדים הארצי, שאול עוקיש, סגנו, ובכירים לשעבר בחברה ובוועדי העובדים.


  רכבת ישראל. עשרות אלפי שקלים בתמורה לקבלה לעבודה (צילום: משה מילנר, לע"מ)

   

  מהמשטרה נמסר היום כי כבר ביוני האחרון נפתחה חקירה סמויה, שנגעה לחשדות שהועלו נגד בכירי ועד העובדים. מתחילתה, החקירה מתמקדת בחשדות של קבלת טובות הנאה ושוחד. בפשיטה שנערכה היום, אספו שוטרי יחידת ההונאה מסמכים שונים, ועצרו לחקירה ארבעה עובדים.

   

  יש לציין כי עוקיש הוזכר בעבר בדו"ח מבקר המדינה בנושא העסקת קרובים ברכבת ישראל. כך למשל, דיווח המבקר כי בתו מונתה לתפקיד רכזת כוח אדם

  בחברה, וזאת למרות שלפני כן שימשה כמוכרת באחת מתחנות הרכבת, ולאחר מכן כמזכירה. בדו"ח נכתב כי מונתה לתפקיד למרות שלא היו לא השכלה או ניסיון בתחום ניהול כוח אדם, אך בתו של עוקיש טענה בתגובה כי עברה ברכבת קורס לרכזות כוח אדם.

   

  כן הוזכר בדו"ח המבקר מי ששימש בעבר עוזר מנכ"ל הרכבת ויו"ר ועד הפקידים בה: בנו החל לעבוד כמחזק ברגים בשנת 2002, אך לאחר חצי שנה הפך לרכז מינהלי, ללא כל ניסיון והכשרה בתחום. תוך ארבע שנים הוכפל שכרו - "ההנהלה עודדה עובדים להביא קרובים", אמר. עוד הוזכרה רכזת שכר, שלא פחות מארבעה קרובי משפחה עובדים ברכבת, כולל חמותה.

   

  מהרכבת נמסר היום בתגובה: "הנהלת רכבת ישראל תשתף פעולה עם משטרת ישראל ורשויות החקירה ככל שיידרש, על מנת לסייע למצות את החקירה ולהגיע לחקר האמת במהירות וביסודיות האפשרית, לטובת כל הצדדים המעורבים בפרשה זאת". עוד אומרים היום ברכבת כי מאז נכנסה לתפקידה הנהלה חדשה, ובראשה המנכ"ל יצחק הראל, שונו הנהלים, ובכלל זאת נהלים הנוגעים לקבלת עובדים חדשים ולקיום מכרזים.

   

  בהכנת הכתבה השתתף רענן בן צור

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים