שתף קטע נבחר

אולמרט: לא תמצאו חינוך בתוכניות ריאליטי

גם ראש הממשלה לא נשאר אדיש אחרי גמר "האח הגדול", ואמר ש"תוכניות אלו מעוררות שאלות חברתיות נוקבות ותהיות נוגות". הוא הודה ליולי תמיר על פועלה, ואמר שישמח לראות אותה ממשיכה כשרת החינוך

יומיים אחרי גמר תוכנית "האח הגדול" שהוביל לעניין חסר תקדים בציבור הישראלי, גם ראש הממשלה נדרש לנושא תרבות תוכניות ה"מציאות" בטלוויזיה. "תוכניות אלו, תוכנן והפופולריות שלה הן זוכות, מעוררות שאלות חברתיות נוקבות", אמר הבוקר (יום ה') ראש הממשלה, אהוד אולמרט, בכנס מנדל לחינוך שנערך בכפר המכביה ברמת-גן.

 

לצד אותן שאלות, הוסיף אולמרט, עולות גם "תהיות נוגות". לדבריו, "את החינוך לא תמצאו בתוכנית הריאליטי הללו".

 

לפני שהתייחס לתוכן הבעייתי בטלוויזיה, ביקש ראש הממשלה היוצא להדגיש את הישגי ממשלתו בתחום החינוך, וגם פנה לשרת החינוך, יולי תמיר, ואמר לה בנימה אישית: "ידידתי, בפוליטיקה נהוג לומר שקולגות יש לך במפלגה שלך - אבל חברים יש לך במפלגות האחרות.

 השותפות שקיימת איתי במהלך השנים הללו היא שותפות אמת, למטרה חשובה ששנינו האמנו שזו זכות שלא ניתן להתחמק ממנה. אני יודע מה לא אעשה אחרי הבחירות, אבל אשמח לראות אותך ממשיכה כשרת החינוך".

 

התמונה נראתה אידילית כשתמיר החזירה במחמאות משלה: "לא היה עוד מקרה שראש ממשלה לא רק שתמך וסייע במהלכים תקציביים, אלא היה מעורב לפרטים במערכת החינוך. יחד עשינו צעדים מרחיקי לכת שיתנו בעתיד את אותותיהם, זוהי נקודת ציון בהתנהלות ראשי ממשלה בישראל בכל הקשור לחינוך".

 

פער בלתי נסבל במגזר הלא-יהודי

אולמרט אמר עוד בכנס: "היום, כשימיה של הממשלה בראשותי אינם רבים עוד, אני יכול לומר שהשנה הייתה המשמעותית ביותר בתחום החינוך זה עשרות שנים. שנה בה השקענו שני מיליאד שקלים נוספים בחינוך, לצד חמישה מיליארד שקלים שהשקענו בפתיחת 5,000 כיתות לימוד - חצי מהן במגזר הלא יהודי, תוצאה של פער בלתי נסבל שנרם ממדיניות ממשלתית מוטעית.

 

"הוצאנו לדרך את 'אופק חדש', תוכנית שמופעלת כיום ב-813 בתי ספר ברחבי המדינה. בשנה הבאהה תופעל התוכנית בהיקף של 1,413 כיתות, ומכאן אין כבר דרך חזרה", אמר ראש הממשלה. "אנחנו מצפים בכל לבנו שארגון המורים יצטרף להסכם המפורט וייתן יד ל'אופק חדש'". הוא גם ציין את תוכנית "מחשב לכל מורה", ואת העברת חצי מיליארד שקלים לחינוך האקדמי.

 

אולמרט הביע דאגה מ"בריחת המוחות": "זהו מחדל ברמה לאומית,

 שהמבריקים שבין החוקרים מעתיקים את פועלם לאוניברסיטאות בעולם. לא יעלה על הדעת שנמשיך לשאת את עזיבתם של חוקרים אלה, גם אם זה כרוך בהשקעת משאבים בסדר גודל רציני ביותר".

 

לקראת תום הקדנציה, ראש הממשלה ניסה גם להשיב לכל מבקריו בשנים האחרונות וציין כי "נהוג לומר ששיפור בחינוך לוקח הרבה זמן. מנסיוני האישי, זה לא חייב לקחת כל כך הרבה זמן. אני מאמין בשינוי מהיר, מהיר יותר מהשינוי במערכת הפוליטית ובשיטת המשטר, שקלקולן הוא יסוד מכריע לחלק מהכשלונות שמאפילים על הישגינו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט. תהיות נוגות
צילום: AP
גמר האח הגדול
צילום: דודו אזולאי
תמיר. נקודת ציון
צילום: ירון ברנר
מומלצים